18  - 24 III 2024 r. V tydzień wielkiego postu

- codziennie Msza św. o godz. 17. 00, a w środę przed spowiedzią dodatkowo o godz. 9. 45.

- w niedzielę Msza św. o godz. 8. 00, 9. 30 i 11. 00.

2. W niedziele Wielkiego Postu jak co roku pół godz. przed sumą o godz.  10. 30  Droga Krzyżowa o godz.  11. 00 Gorzkie Żale a po nich Msza św.

3. Podczas Gorzkich Żali tradycyjnie będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Zgodnie z polska tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.

5. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców oraz z racji imienin ks. abpa seniora Józefa Michalika.

6. W następny poniedziałek 25 marca dzień Świętości Życia. Z różnych miejsc w przestrzeni publicznej dochodzą głosy o działaniach różnych środowisk, a ostatnio także od sprawujących władzę, by wprowadzić w naszym kraju prawodawstwo które pozwalało by zabijać dzieci nienarodzone. Każdy kto podejmie się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odrzuci narzucaną nam cywilizację śmierci, a wybierze cywilizację życia. Deklaracje do Duchowej Adopcji można nabyć w przedsionku kościoła na komodzie, wypełnione wrzucamy do koszyczka przed ołtarzem.

Rozpoczęliśmy w naszej parafii nowennę za Ojczyznę, która będzie sprawowana od 16 do 24 marca.  Do udziału zaproszeni są wszyscy, którym leży na sercu dobro Ojczyzny, pojednanie narodowe i troska o życie poczęte. Nowennę można odprawić w dowolnym miejscu i czasie, lub za pomocą mediów katolickich o 21.20.

7. W środę 20 marca, parafialna spowiedź wielkopostna od godz. 10.30 do 12.00 i od 15.00. do 17.00 z przerwą od 16.00 do 16.30.

8. Objazd do chorych z posługą sakramentalną w środę przed spowiedzią parafialną od godz. 8.00. Objazd tylko do tych chorych i zgłaszanie tylko tych chorych, których nie odwiedza się z racji I piątków.

9. Parafialna droga krzyżowa w plenerze w naszej parafii odbędzie się w piątek 22 marca do krzyża w Podniebylu. Prosimy OSP zarówno z Podniebyla jak i z Kopytowej o zabezpieczenie trasy przejścia. Chętnych do czytania rozważań drogi krzyżowej zapraszamy do zgłoszenia się do zakrystii po Mszach św. po teksty drogi krzyżowej. Zachęca się by wziąć na drogę krzyżową znicze.

10. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa z obrzędem poświęcenia palm.  Po Mszach św. jak co roku przed kościołem będą zbierane przez wolontariuszy z naszej szkoły – uczniów i nauczycieli - dobrowolne ofiary na Hospicjum w Krośnie w ramach tzw. „Pól nadziei”.

11. Zapraszamy jeszcze na pielgrzymkę/marsz, który odbędzie się 23 marca w Markowej pod hasłem: „Z Błogosławioną Rodziną Ulmów w obronie życia”. Zapisy w zakrystii.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu Różom Różańcowym pod wezwaniem:  św. Józefa Sebastiana Pelczara P. Zofii Sanockiej, pw. Matki Kościoła P. Sysoł Wiolety, pw. św. Rodziny P. Hac Marii, pw. Wszystkich Świętych P. Barbary Dziadosz, pw. Matki Bożej Różańcowej P. Teresy Witka, pw. św. Stanisława bpa P. Kazimierza Kubackiego, pw. św. Faustyny P. Buczyńskiej Aleksandry, pw. św. Wojciecha P. Fryderyka Buczyńskiego, pw. św. Maksymiliana M. Kolbego P. Jana Gierlasińskiego, pw. Matki Bożej Fatimskiej P. Marii Zajdel oraz P. Marii Szewczyk.

13. W związek małżeński maja zamiar wstąpić następujące osoby: Gac Klaudia zam. Kopytowa i Dobosz Hubert, zam. Łubno Szlacheckie. Zapowiedź I.

14. Koszt całkowity obsługi geodezyjnej nowego cmentarza i parkingu wyniósł ……….. zł.

15. Zaistniała potrzeba wzmocnienia skarpy parkingu przy nowym cmentarzu betonem i obłożenie płytami             „meba” tzw. jumbami aby zabezpieczyć przed osuwaniem się skarpy i parkingu. Całkowity koszt tych prac wyniósł ……………. zł.

16. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o świątynie i wokół niej. W tym tygodniu o naszą świątynię i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

17. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.