25  - 31 III 2024 r. niedziela palmowa. wielki tydzień VI tydzień w. postu

- w poniedziałek i wtorek o godz. 17. 00,  w środę  o godz. 7. 30, od W. Czwartku do Soboty o godz. 18. 00,

- w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6. 00, 9. 30 i 11. 00.

2. Istnieje możliwość zapisu na żywność unijną w GOPS Chorkówka. Informacje w GOPS.

3. Dziś po Mszach św. jak co roku przed kościołem zbierane są przez wolontariuszy z naszej szkoły – uczniów   i nauczycieli - dobrowolne ofiary na Hospicjum w Krośnie w ramach tzw. „Pól nadziei”.

4. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa z obrzędem poświęcenia palm.

5. Jutro w poniedziałek 25 marca dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje do Duchowej Adopcji można nabyć w przedsionku kościoła na komodzie.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu Różom Różańcowym pod wezwaniem:  Królowej Jadwigi P. Borys Kazimiery oraz pw. św. Jana z Dukli P. Marii Munia.

7. Ministrantów zapraszamy na Mszę św. we wtorek a po niej na spotkanie przygotowujące liturgię świąt.

8. W środę przed Mszą św. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec do 7 boleści Matki Bożej.

9.  W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. Obchodzić będziemy w tym dniu pamiątkę ustanowienia sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Po liturgii adorację poprowadzi Akcja Katolicka.

W Wielki Czwartek i Piątek adoracja do 22. 00.

10. W Wielki Piątek:

- o godz. 15. 00 rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i  Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- o godz. 18. 00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku.

- Zespół Śpiewaczy Jutrzenka prosimy by poprowadził śpiew trzech części Gorzkich Żali,

- Adorację w Wielki Piątek prosi by poprowadziła młodzież po Gorzkich Żalach.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych tych którzy ukończyli 14 rok życia a post ilościowy wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60. Zachęca się jednak by i dzieci wprowadzać w autentycznego ducha pokuty oraz do zachowania postu w Wielka Sobotę według tradycji.

11. Adoracja Pana Jezusa w Wielki Piątek i Sobotę od godz. 8. 00. Rozpiska adoracji znajduje się na stronie internetowej oraz w przedsionku kościoła.

12. W Wielką Sobotę tradycyjne błogosławieństwo pokarmów odbędzie się:

- w kościele o godz. 9. 30 i 10. 30.

- Stanowiska o godz. 9. 40.

- Hajdasz o godz. 10. 00.

- Podniebyle o godz. 10. 10 (w Domu Ludowym).

- Skrzypieniec o godz. 10. 20.

Ofiary złożone podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone są na Msze św. w intencji mieszkańców              z poszczególnych rejonów.

13. OSP Kopytowa i Podniebyle dziękujemy za zabezpieczenie trasy przejścia podczas piątkowej drogi krzyżowej w plenerze do Podniebyla i prosimy o podjęcie warty przy Bożym Grobie, niesienie figurki Pana Jezusa zmartwychwstałego, krzyża, feretronów i baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej i zapalenie ogniska w Wielka Sobotę a w Wielki Poniedziałek o zabezpieczenie procesji na cmentarz.

14. Koła Gospodyń Stanowiska, Krzyżówki, Podniebyle i Margaretki prosimy o niesienie obrazów podczas procesji rezurekcyjnej.

15. Ofiary zbierane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na renowację zabytków w Ziemi Świętej.  Za tydzień w Niedzielę Zmartwychwstania pańskiego składka na WSD.

16. Bóg zapłać Świetlicy w Podniebylu i KGW Krzyżówki za palmy do kościoła.

17. Bóg zapłać Róży św. Cecylii P. Buczyńskiej Katarzyny za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

18. Odnowiona została figurka Pana Jezusa i dwa obrazy do noszenia podczas procesji w pracowni konserwatorskiej. Koszt tych prac …………..zł. Pozostałe będą odnawiane w późniejszym czasie.

19. W związek małżeński maja zamiar wstąpić następujące osoby: Gac Klaudia zam. Kopytowa i Dobosz Hubert, zam. Łubno Szlacheckie. Zapowiedź II.

20. Sprzątanie kościoła i przygotowanie na święta proszę podjąć w sobotę bezpośrednio po zakończeniu liturgii wielkosobotniej. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o świątynie i wokół niej. W tym tygodniu       o naszą świątynię i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

21. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.