IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018 r.

1. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, w tym dniu święcimy gromnice. Poświęcenie gromnic będzie o godz. 8.00 i o godz. 17.00. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na zakon karmelitanek z klasztoru zamkniętego.
  2. W sobotę św. Błażeja, po Mszy św. będzie błogosławieństwo jabłek.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  4.  W pierwszą środę czciciele św. Józefa poprowadzą litanię do św. Józefa i zawierzą się Jego wstawiennictwu.
  5.  W pierwszy czwartek i piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 z możliwością spowiedzi.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca oddawać będziemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcam parafian do praktykowania pierwszych sobót miesiąca.
  7. Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża p.w. MB Królowej Rodziny Pani Hac Maria.
  8. Podziękowanie za sprzątanie Kościoła.
  9. Intencje Mszy św.

Święto Chrztu Pańskiego – 07 stycznia 2018 r.

1. Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego
  2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.
  3. Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża pw. MB Fatimskiej Pani Zajdel Marii.
  4. Ogłoszenie.
  5. Podziękowanie za sprzątanie kościoła.
  6. Intencje Mszy św.

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017 r.

1. 24 grudzień jest dniem oczekiwania na Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy znajdźmy czas na modlitwę, czytanie Pisma św., śpiewanie kolęd. W tym dniu nie podawajmy na stół wigilijny alkoholu.
  2. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą: 8.00, 10.00, 11.30 nie będzie Mszy św. wieczornej.
  3. Różaniec w Dzień Bożego Narodzenia poprowadzi Róża pw. Królowej Pokoju Pani Wasłowicz Zofia.
  4. 26 grudnia św. św. Szczepana. Msze św. Będą o godz. 8.00, 10.00.11.30. Nie będzie mszy św. wieczornej.
  5. Różaniec w św. Szczepana poprowadzi Róża pw. Królowej Wszystkich św. Pani Dziadosz Barbara.
  6. W niedzielę 31 grudnia zakończenie roku Pańskiego 2017.
  7. Różaniec w tym dniu poprowadzi Róża pw. św. Sebastiana Pelczara Pani Sanocka Zofia.
  8. Koło Gospodyń Wiejskich oraz organizacje parafialne przypominają, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na zabawę sylwestrową, która odbędzie się w Domu Ludowym. Koszt 180 zł. od pary. Zapisy u pani Doroty Malinowskiej, Maryli Sajdak, Radnych Pana Tomasza Muni i Jacka Buczyńskiego oraz Jacka Gierlickiego. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na remont naszego kościoła.
  9. Z wizytą kolędową udamy się w śr. Od godz. 10.00, czw. Od godz. 9.00, pt. od godz. 9.00, so. Od godz. 9.00. Jeden kapłan od rodz. Wsłowicz Zofii, drugi od rodziny Gromek. Bardzo proszę aby w każdym dniu po kapłana przyjechał samochód.
  10. 6 stycznia w naszej parafii organizowany jest opłatek dla parafian, ruchów i organizacji społecznych. Zapraszamy w imieniu własnym oraz Akcji Katolickiej. Również w tym dniu będzie rozstrzygniecie konkursu moja szopka Bożonarodzeniowa.
  11. 6 stycznia w Żeglcach o godz. 10.00 odbędzie się orszak Trzech Króli.
  12. Ogłoszenie Wójta Gniny
  13. Serdecznie dziękuję za tegoroczne ubieranie choinek i robienie szopki: ks. wikariuszowi, Krystianowi Kobak, Kamil Telma, Krzysztyniak Bogumił, …jak również dziękuje panom Tabiś Stanisław, Munia Andrzej, Munia Patryk, Marek Sajdak, Jakub Huczwa, Łukasz Huczwa.
  14. Podziękowanie za sprzątanie Kościoła.
  15. Intencje Mszy św.

III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

1. Od soboty tj. od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. Spowiedź w naszej parafii będzie 22 grudnia od godz.11.00 – 12.00 i od 14.00 – 17.00.
  2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw – prosimy Boga w intencji rodzin.
  3. Sobotę 23 grudnia, przypada rocznica święceń biskupich, a w niedzielę dzień imienin ks. Abpa Adama Szala, módlmy się w jego intencji.
  4. W następną niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30. Nie będzie Mszy św. wieczorowej, a o 24.00 pasterka.
  5. Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża pw. MB Różańcowej pani Witka Teresa.
  6. Podziękowanie za sprzątanie kościoła.
  7. Intencje Mszy św.

II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

1. Dziś Dzień Modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc tym Kościołom.
  2. Zachęcam do uczestnictwa w Roratach. Dzieci w pon., śr., pt.
  3. Dziękuje młodzieży za pomoc przy kościele Kamilowi Telma i Gabrielowi Sajdak.
  4. Różaniec w najbliższą niedziele poprowadzi Róża pw. Św. Łucji Krzysik Zofia.
  5. Jak co roku ogłaszamy konkurs dla dzieci klasy III przygotowujących  się do I Komunii św. pt. „Moja Szoka Bożonarodzeniowa”. Szopki przynosimy do 27 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu będzie podczas opłatka parafialnego.
  6. Do nabycia są świece na stół wigilijny w cenie 5 zł.
  7. Ogłoszenie Szkoły w Podniebylu
  8. Podziękowanie za sprzątanie Kościoła.
  9. Intencje Mszy św.