18. – 24. X. 2021 r.  XXIX tydzień zwykły.

Msza św. codziennie o godz.17.00,a w środę dodatkowo Msza św. rano  o godz.7.00

- w niedzielę 3 Msze św. o godz. 8.00, 9.30 io godz. 11.00,

- w poniedziałek święto świętego Łukasza Ewangelisty, w środę św. Jana Kantego, prezbitera, w piątek św. Jana Pawła II, papieża.

3. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się za misję na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy, szczególnie za tych, którzy pochodzą z naszej Archidiecezji. W związku z tym, dzisiejsza składka na potrzeby misji.

4. Jutro dzień św. Łukasza Ewangelisty. Modlimy się za służbę zdrowia.

5. W sobotę zapraszamy na pielgrzymkę Dzieła Pomocy Powołaniom do Archikatedry. Módlmy się o święte i liczne powołania do służby Bożej.

5. Codziennie nabożeństwa różańcowe. Za odmówienie Różańca w kościele, w kaplicy, rodzinie, czy innej wspólnocie można zyskać odpust zupełnypod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia święta i odmówienie w intencjach Ojca świętego Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.

Nabożeństwo Różańcowe w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

6. Bóg zapłać Panom, którzy po wysprzątaniu złomu z placu wokół garażu, za pozyskane środki zakupili małe taczki a stare odczyścili, naprawili, łącznie z zespawaniem i zakupieniem kółka. Bóg zapłać również o zasadzenie kwiatów i zadbanie o obelisk upamiętniający poległych na frontach z naszych rodzin.

7. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Bardzo prosimy o zadbanie o obejście cmentarza, grobów naszych bliskich a gdyby była potrzeba sprzątnijmy zanieczyszczenia, nawet te których nie pozostawiliśmy my, czy znajdują się niedaleko grobów naszych zmarłych. Bardzo prosimy o współodpowiedzialność za nasz cmentarz, który zawsze jest czysty dzięki naszej wspólnej pracy i odpowiedzialności, a przez to okazujemy szacunek naszym zmarłym. Bóg zapłać za wykoszenie trawy na parkingu przy cmentarzu.

Jednocześnie informujemy, że od niedawna mamy w naszej parafii nowego Pana grabarza spoza naszej parafii, który został pozytywnie zaopiniowany przez Radę Parafialną. W przypadku pogrzebu prosimy nie zamawiać grabarza spoza parafii i poinformować o tym fakcie firmę pogrzebową.

Jednocześnie Bóg zapłać nowemu Panu grabarzowi za wykoszenie trawy na cmentarzu i uprzątnięcie śmieci. Prosimy nie wyrzucać ziemi z kopanych grobów międzydrewnianą wiatę i siatkę ogrodzeniową gdyż można na przyszły cmentarz oraz nie pozostawiać tam fragmentów remontowanych grobów, krzyży, itp. Prosi się również o uprzątnięcie grobów i wokół cmentarza  po 1 i 2 listopada.

Informuje się również, że stan prac dokumentacyjnych naszego przyszłego nowego cmentarza wyglądają następująco. Po pozytywnej opinii Rady Gminy dokumentacja została złożona do Pana Wojewody i czekamy na decyzję by móc podjąć kolejne kroki dokumentacyjne. Musimy uzbroić się w cierpliwość i prosimy o modlitwę, by pewne trudności które napotykamy zostały rozwiązane.

9. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.