22 –  28. XI. 2021 r.  XXXIII tydzień zwykły.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

- w niedzielę 3 Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i o godz. 11.00,

Msza św. w dni powszednie codziennie o godz.17.00,

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy i modlimy się przez wstawiennictwo w poniedziałek św. Cecylii dziewicy i męczennicy, w środę św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

3.Abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, apeluje o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy dziś, 21 listopada 2021 r., na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej którzy są ofiarami niedopuszczalnych rozgrywek w polityce międzynarodowej. W  związku dziś zbiórka do puszek na pomoc migrantom.

4. Dziś składka na „Emaus”

5. W najbliższą niedzielę  prosi się by Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 poprowadziła Róża Różańcowa św. Siostry Faustyny P. Aleksandry Buczyńskiej.

6. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Dzisiaj święto patronalne A.Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wszystkich którzy również chcieli by działać w A.Katolickiej i czują w sercu potrzebę pracy dla Kościoła i Ojczyzny oraz pogłębiania swojej wiary, Akcja Katolicka po sumie zaprasza na plebanię, gdzie przy kawie i ciastku mogą
porozmawiać o tym stowarzyszeniu z jej członkami. Zapraszamy.

8. Tradycyjnie25 listopada w (czwartek ) dzień modlitwy w intencji naszej  ojczyzny do Św. A.Boboli. przed Mszą Św. o godz.16.30. Przewidujemy również rozważania i modlitwy o tematyce eucharystycznej. Po Mszy Św. i Wypominkach spotkanie Akcji Katolickiej i zaproszonych kandydatów.

9. Przez cały tydzień w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Pamiętajmy również o odpustach nawiedzając cmentarz, które możemy ofiarować w intencji zmarłych.

10. W związku z trudną sytuacją w naszej Ojczyźnie i na jej polsko – białoruskiej granicy, prosimy o modlitwę o pokój i w intencji naszej Ojczyzny prywatnie oraz w rodzinach choć dziesiątkiem różańca.

11. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

12. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

13. Intencje Mszalne.