3. –  9. I. 2022 r.  II niedziela po narodzeniu Pańskim.

Msza św. w dni powszednie o godz.17.00,

- w czwartek6 stycznia 2022 r. Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 9.30 i 11.00.

Obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła.

- w Niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, 9.30  i 11.00.Zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego choć tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego.

2.Wszystkim parafianom i naszym gościom dziękuję za piękne, w wiarą przeżycie Świąt Bożego Narodzenia, za tak liczny udział i przyjęcie Chrystusa w Komunii św. i czynne zaangażowanie się i pomoc w przeżyciu tych Świąt. Szczególne Bóg zapłać Paniom dekoratorkom za zrobienie szopki bożonarodzeniowej, Panu za zawieszenie dekoracji na dzwonnicy, Pani organistce i Panom muzykom za piękną oprawę muzyczną Pasterki i Bożego Narodzenia, Pani kościelnej, służbie liturgicznej i scholii, Wszystkim bez wyjątku jeszcze raz Bóg zapłać za wszelkie dobro. Niech Pan Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem na Nowy Rok.

3.Bóg zapłać Panu Maciejowi Motyka za przekazanie ofiary 1747 zł. jako wynagrodzenie z tzw. opłatków do czasu kiedy zrezygnował, którą przekazał na rzecz parafii.

4. Dzienny Dom Senior Plus w Kopytowej oraz Klub Senior Plus w Chorkówce, prowadzą nabór osób w wieku 60 plus. Placówki zapewniają różne zajęcia oraz spotkania z fizjoterapeutą. Dzienny Dom zapewnia 8 godzinny pobyt oraz ciepły posiłek.  Klub oferuje nieodpłatny 4 godzinny pobyt. Chętni do uczestnictwa proszeni są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chorkówce. Wójt Gminy Chorkówka.

5. Różaniec, w czwartek 6 stycznia wUroczystość Objawienia Pańskiego, prosimy by poprowadziła Róża Różańcowa Królowej Wszystkich Świętych  P. Dziadosz Barbary a  w niedzielę Chrztu Pańskiego 9 stycznia, świętej Cecylii,  P.Buczyńskiej Katarzyny.

Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

6.Rozstrzygnięcie Konkursu Szopek 6 stycznia 2022 roku w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz ze swymi rodzicami, którzy pomagali dzieciom w ich wykonaniu.

O naszej tradycji i konkursie w naszej parafii tuż po świętach mieliśmy 10 minutową audycję w Radio Fara. Można ją sobie odsłuchać na Facebooku i  Radio Fara:

przemyska.pl/2021/12/29/kopytowa-trwa-parafialny-konkurs-szopek/

7. Dziś składka na WSD a w czwartek składka na misje.

8.W pierwsząśrodę nabożeństwo do św. Józefa, w I piątek, spowiedź pierwszopiątkowa i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

Chorychz posługą sakramentalną w pierwszy piątekprosimy zgłaszać w zakrystii.Wyjazd ok. godz. 8.30.

9. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się … Prosimy również by w razie potrzeby grupa sprzątająca odśnieżała dojazd i dojście do kościoła.

10.W związku z sytuacją pandemiczną błogosławieństwo kolędowe naszych rodzin odbywać się będzie w kościele. Zaprasza się wszystkich parafian z tzw. podzielonych rejonów parafii do kościoła. Po Mszy św.o godz. 17. 00 a więc około 17. 30ofiaruję Mszę świętąw intencji parafian, oraz zostaną odmówione modlitwykolędowew intencji tych rodzin zzaproszonych rejonów parafii.

W najbliższym tygodniu zaprasza się parafian:

b) w poniedziałek 3 stycznia, Hajdasz, i ul. Zręcka oraz Podgóra I (od P. Dubis) i Granice.

c) we wtorek 4 stycznia, Stanowiska od Państwa Stefańskich do Gierlickich (do krzyżówki jak na osiedle Romów, Podlas), oraz osiedle Romów, Podlas, Podgóra II.

d) w środę5 stycznia, Stanowiska od Państwa Capała do Krzyżówki (koło Domu Ludowego),

e) w piątek 7 stycznia, Podniebyle, Olszyny, Skrzypieniec,

f) w sobotę8 stycznia, od Dworu w stronę krzyżówek, Zawodziany, Budy I i II.

Istnieje również możliwość wizyty duszpasterskiej i modlitwy w domu rodzinnym na indywidualne zaproszenie np. z racji poświęcenia nowego domu albo według uznania parafian.

11. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.12. Intencje Mszalne.