Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

Wielki Tydzień 2019

 

  1. Różaniec w poniedziałek wielkanocny poprowadzi Róża p.w. MB Różańcowej Pani Witka Teresa.
  2. Różaniec w najbliższą niedzielę 21 kwietnia Róża p.w. Królowej Pokoju Pani Wasłowicz Zofia.
  3. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30
  4. Droga Krzyżowa o godz. 17.30
  5. Msze św. od pon., wt. Godz. 18.00, śr.- godz. 8.00, czw., pt.- godz. 18,00so. – godz. 19.00 W wielką sobotę przynosimy do Kościoła zakupione paschaliki lub świece. W przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii  jest wywieszona kolejność adoracji na Triduum Paschalne. Zaplanujmy sobie prace domowe tak, abyśmy mogli wszyscy uczestniczyć w celebracji Triduum Paschalnego.
  6. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne obchodzić będziemy w tym dniu pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.
  7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy.
  8. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów; w kościele parafialnym 10.00 i 11.00, na Stanowiskach 10.30, na Podniebylu 10.00, Skrzypieńcu 10.15, Hajdaszu 9.30. Ofiary złożone w czasie poświęcenia pokarmów są przeznaczone na Msze św. za mieszkańców z poszczególnych rejonów zamieszkania.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą o godz. 6.00, 10, 11.30. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30 a po niej procesja ma cmentarz.
  10. OSP z Kopytowej i Podniebyla proszę o wystawienie straży przy Bożym Grobie.
  11. Spotkanie ministrantów będzie we wtorek po Mszy św. o godz.18.00
  12. Proszę młodzież o przygotowanie adoracji w wielki piątek zaś Zespół Śpiewaczy  Jutrzenka, proszę o poprowadzenie trzech części Gorzkich Żali i adoracji w wielką sobotę.
  13. Podziękowanie za Drogę Krzyżową
  14. Podziękowanie za zrobione palmy: Świetlicy Środowiskowej w Podniebylu oraz Pani Iwonie Ryczek i Agacie Kubackiej oraz Magdalenie Dąbrowskiej.
  15. Dziękuję Różom Różańcowym za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu; Róży p.w. św. Sebastiana Pelczara - Sanocka Zofia, p.w. św. Maksymiliana Kolbe – Gierlasiński Jan, p.w. Królowej Jadwigi – Borys Kazimiera, p.w. Matki Kościoła – Sysoł Wioletta, p.w. św. Cycylii – Buczynska Katarzyna, p.w. św. Faustyny – Buczyńska Aleksandra, p.w. św. Wojciecha – Buczyński Fryderyk.
  16. W tym tygodniu pracowali przy Kościele; Paweł Konop i Krystian Konop, Telma Kamil, Krzysztyniak Bogumił, Dusza Sławomir, Gac Łukasz, Kozubal Artur, Munia Maciej oraz dziękuje Paniom z KGW  za udekorowanie obrazów na procesję - Bóg zapłać
  17. Podziękowanie za sprzątanie Kościoła.
  18. Intencje Mszy św.

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.