5 – 11 XII  2022 r. II tydzień adwentu

- w niedzielę 3 Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 11.00

- codziennie Msza św. o godz.  17.00 a 8 XII, Msza św. o godz. 7.00 i  17.00

2. Zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 17.00 szczególnie dzieci z lampionami w poniedziałki, środy i piątki, oraz wszystkie dzieci i młodzież, szczegónie klas 6, 7 i 8.  Dzieci otrzymują naklejki.

3. W  Uroczystość Niepokananego Poczęcia NMP w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00 błogosławieństwo medalików Niepokalanej dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Kom. św.

4. W czwartek 8 XII Godzina Łaski od godz. 12.00 do 13.00. Zapraszamy do godzinnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem razem z Maryją, która prosiła o tą modlitwę podczas objawienia we Włoszech i obiecała podczas tej modlitwy wiele nawróceń i wiele łask.

5. Ogłoszenie Pana Kościelnego i Pani Organistki: Od najbliższego wtorku Pan Kościelny wraz z Panią Organistką, będą roznosili opłatki na nasz stół wigilijny.

I tak we wtorek rozpoczynają nawiedzenie naszych domów od Pani Augustyn w stronę Podniebyla od godz. 8.30. W godzinach popołudniowych nawiedzą Hajdasz zaczynając od góry (od Państwa Wilk) idąc w dół. Następnie ul. Zręcka do Krzyżówek i Podgóra II. W kolejne dni od godz. 18.00 do 20.00.

Dla Pani Organistki i dla Pana Kościelnego jest to wynagrodzenie za całoroczną pracę, dlatego zwracamy się z prośbą o godne przyjęcie ich życzeń i wynagrodzenie. Poczujmy się odpowiedzialni w sumieniu za to, aby praca Pani Organistki i Pana Kościelnego była przez nas godnie wynagrodzona.

6. Różaniec w najbliższą niedzielę  prosimy by poprowadziła Róża Różańcowa pw. Matki Kościoła P. Wioletty Sysoł m. in. w intencji o pokój w Polsce i na Ukrainie. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

7. Dyrektor szkoły podstawowej w Kopytowej wraz z radą rodziców ogłasza że szkoła przystępuje do akcji "Polakom na Ukrainie", polegającej na zbiórce najpotrzebniejszych artykułów, które zostaną przekazane polskiej społeczności na Ukrainie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Zbiórka obejmuje m.in. takie produkty jak makaron, kaszę, cukier, konserwy rybne, puszki mięsne, mleko w kartonie i proszku, wędliny pakowane, mydło, żele, proszek do prania, świece itp. Zbiórka będzie przeprowadzona w szkole do dnia 12 grudnia oraz po każdej niedzielnej Mszy św. dziś 4 i za tydzień 11 grudnia. Okażmy w miarę naszych możliwości wsparcie naszym rodakom na Ukrainie materialne i modlitewne.

8. Zespół Śpiewaczy Magnolia w Podniebylu, Świetlica Dziecięca i GOK w Jedliczu zapraszają na Wieczór Wigilijny 17. XII. 2022 r. na godz. 17.00 do Domu Ludowego w Podniebylu. Koszt 30 zł od osoby. Zapisy do 14 grudnia u Pani Sołtys Podniebyla pod nr tel. 691 – 076 – 043.

9. W zakrystii można nabyć świece "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Minimalna ofiara 10 zł.

10Dziś składka na WSD a ofiary do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

11. Bóg zapłać dwom Paniom za ufundowanie nowej alby do celebracji liturgicznej.

12. Bóg zapłać Panom stolarzom z naszej parafii za gratisowe pomalowanie dwóch konfesjonałów w kościele. Całkowity koszt malowania, piaskowania stojaka na chorągwie, ławek w bocznych nawach oraz piaskowania dwóch konfesjonałów w kościele wraz z obiciem tapicerskim wyniósł........zł.

13. Zostały uzupełnione i przedłużone na kolejny rok książki budowlane zarówno koscioła jak i plebanii. Koszt 900 zł.

14. Bóg zapłać dziesiętnikom za całoroczny trud a wszystkim parafianom za złożone ofiary. W miesiącu listopadzie zebrano .......... zł.

15. Powyższe informacje znajdziemy równiez na internetowej stronie naszej parafii.

16. Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…

18. Informacje w sprawie planowanego nowego cmentarza. Zakończyliśmy kwestie dokumentacyjne i otrzymaliśmy pozytywną opinię i pozwolenie Pana Starosty, na budowę nowego cmentarza. Jest to ostateczna decyzja i pozwolenie, w związku z tym zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w środę na godz. 18.00 w związku z dalszymi planami i pracami które będą podejmowane na nowym cmentarzu tak, by można było na nim dokonywać pochówku naszych zmarłych.

Została założona równiez książka budowlana oraz wybrany kierownik budowy z uprawnieniami do kierowania takimi pracami. Bóg zapłać za wsparcie i modlitwę bez której nie otrzymali byśmy pozwolenia.