IV Tydzień Adwentu. 22. XII. 2019 r.

1. Msze św. w tym tygodniu:

1) W poniedziałek o godz. 7.30

2) We wtorek o 9.00 rano i Pasterka o godz. 24.00

3) W środę i czwartek, czyli w Uroczystość Bożego Narodzenia i w święto Świętego Szczepana o godz. 8.00, 10.00 i 11.30

4) W piątek i sobotę o 8.00 rano

5) W niedzielę o 8.00, 10.00 i 11.30

2. Jutro rocznica święceń biskupich ks. abp Adama Szala, a we wtorek dzień jego imienin. Zachęcamy do modlitwy w jego intencji.

3.W środę, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego, można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et orbi, czyli miastu i światu.

4. W czwartek święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika, błogosławieństwo owsa.

5. W piątek święto świętego Jana Apostoła Ewangelisty, można przynieść ze sobą do kościoła wino. Nastąpi błogosławieństwo wina.

W piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, więc post od pokarmów mięsnych nie jest zniesiony.

6. W niedzielę Świętej Rodziny po Mszy św. o godz. 11.30błogosławieństwo małych dzieci.

7. Różaniec prosimy by poprowadziła w Uroczystość Bożego Narodzenia Róża pod wezwaniem św. Jana z Dukli, Pani Marii Munia, w Święto Świętego Szczepana Róża pod wezwaniem św. Łucji Pani Krzysik Zofii a w niedzielę Róża pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej Pani Teresy Witka.

Nadal prosimy o modlitwę różańcową w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca za siebie nawzajem i za naszą parafię o wypełnienie woli Bożej, i by zapanowała w naszej parafii jedność, zgoda i głęboka ufność Bogu.

8.  Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia, więc połowę należy przesłać do Kurii a z dnia św. Szczepana przeznaczona jest na dom Emaus, WSD w Przemyślu i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II wKrakowie.

9. Szkoła Podstawowa w Kopytowej zaprasza jak co roku na Kiermasz Bożonarodzeniowy po Mszach św. Dochód przeznaczony jest na cele szkolne.

10.Dziś opłatek w Domu Ludowym w Podniebylu o godz. 17.00.

11. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem usiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy ją znakiem krzyża, odśpiewajmy np. tą piękną kolędę np. Wśród nocnej ciszy…, odmówmy przypisane modlitwy, odczytajmy fragment Ewangelii i Narodzeniu Pana Jezusa, pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie i połammy się tradycyjnie opłatkiem składając sobie życzenia. Nie podawajmy w tym dniu na stół wigilijny, żadnych napojów alkoholowych.

12. Z wizytą duszpasterską i błogosławieństwem kolędowym naszych domów, i nas samych udam się w następującej kolejności:

- w piątek w święto św. Jana Apostoła 27. XII rozpoczynając od Państwa Dubis, Podgóra 1 i w stronę Łubna prawą strona drogi do Pana Kobak a potem Granice.

- w sobotę 28. XII idąc od strony Łubna od Państwa Kosieki w prawo do krzyżówki by z niej skręcić na Podlas i Osiedle Romów.

Bardzo proszę by jeśli to możliwe przyjechać po mnie i ministrantów samochodem na godz. 9.00, wówczas nie musiał bym się co chwilę wracać po swój samochód. Gdyby dany rejon nie był w stanie przyjechać po nas proszę to wcześniej zgłosić. Bóg zapłać za zrozumienie.

7.Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…