2 - 8 I 2023 r. II tydzień Okresu Narodzenia Pańskiego

- w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i sobotę Msza św. o godz.  7.00,

- w piątek, w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli o godz. 8.00, 9.30 i 11.00,

- w niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00,

2. Dziś Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki. Światowy Dzień Pokoju. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz błogosławieństwo małych dzieci.

3. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – możemy je spożywać.

4. Z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego oraz że nawiedzono chorych z posługą sakramentalną przed świętami w pierwszy piątek stycznia nie odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną.

5. W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, choć kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.

6. W tym tygodniu wypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.

7. Dziś składka na WSD a w piątek na misje.

8. Różaniec w piątek prosi się by poprowadziła Róża Różańcowa św. Siostry Faustyny P. Aleksandry Buczyńskiej a w niedzielę Róża Różańcowa św. Jana z Dukli P. Marii Munia.

9. Z wizytą duszpasterską, modlitwą i błogosławieństwem kolędowym nas, naszych rodzin i domów, udam się w następującej kolejności:

• w poniedziałek 2. I od godz. 9.00, 2023 r. Granice od strony Łubna oraz Podgóra I, od P. Dubis do P. Marka Kobak
  • we wtorek 3. I od godz. 16.00, 2023 r. od szkoły - P. Guzik, Munia Maciej w stronę kościoła i zakończenie u P. Jabłońskich lub Gromek, (bez Bud I i II),
  • w środę 4. I od godz. 14.00, 2023 r. Stanowiska, od P. Wasłowicz, Capała do P. Jabłońskich lub Gromek, (bez Bud I i II),
  • w sobotę 7. I od godz. 8.30 2023 r. Podgóra II od P. Kosiek, Baran, do krzyżówek jak na Podlas i Osiedle Romów.

Bardzo proszę by jeśli to możliwe przyjechać po księdza i ministrantów samochodem a jeśli to nie możliwe by zgłosić byśmy wcześniej wyszli z ministrantami. Bóg zapłać za zrozumienie.

10. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

11. Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…

PRACE WYKONANE W PARAFII W ROKU 2022

1.      Ułożenie płytek na posadzce w łazience w tzw. starej wikarówce.

2.      Zakup i montaż lamp oświetleniowych na garażach.

3.      Wymiana napędu bramy garażowej.

4.      Położenie płytek na dzwonnicy.

5.      Położenie płytek na ścianie w jadalni.

6.      Otynkowanie i pomalowanie tzw. drewutni.

7.      Wykonanie i zamontowanie drzwi w przedsionku kościoła na tzw. składzik.

8.      Wykonanie i zamontowanie zasuwy drzwiowej i stopek przy drzwiach kościoła.

9.      Fugowanie wypiaskowanego muru z kamienia przed kościołem.

10.  Wykonanie i zamontowanie drzwi – metalowej bramy zasuwanej wraz z kropielnicami w przedsionku kościoła.

11.  Malowanie jednej ściany w przedsionku kościoła oraz zafugowanie ubytków przy cokolikach w kościele.

12.  Pomalowano dolną, większą część jadalni.

13.  Zainstalowano mikrofon bezprzewodowy i zestrojono nagłośnienie w kościele.

14.  Wypiaskowano, wymalowano i zainstalowano na metalowych płaskownikach ławki w kościele w bocznych nawach.

15.  Wypiaskowano i wymalowano dwa konfesjonały w kościele wraz ze stojakiem na chorągwie.

16.  Zakupiono nowy baldachim.

17.  Zakupiono lub uszyto nowe chorągwie procesyjne.

18.  Złożono stosowna dokumentację i uzyskano zgodę na rozbudowę cmentarza parafialnego.

19.  Wykonano częściowo wjazd na nowy cmentarz.

20.  Rozpoczęto prace budowlane polegające na niwelacji terenu koparką na tzw. nowym cmentarzu.

21.  Zakupiono odśnieżarkę.

22. Wykonano wstępny projekt ściany ołtarzowej który ma być poprawiony według wytycznych Kurii Diecezjalnej.