Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 – 12. IV. 2020 R. WIELKI TYDZIEŃ.

W związku z zaistniałą sytuacją i podejmując wszelkie środki ostrożności oraz chcąc modlić się i prosić Boga o opiekę nad nami kościół parafialny będzie otwarty w najbliższym tygodniu

od poniedziałku do czwartku od godz. 17.00 do Mszy św. o godz. 18.00,

a w piątek i sobotę od godz. 9.00 do liturgii o godz. 18.00

aby w modlitwie adoracyjnej uwielbiać, przepraszać i błagać Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Pamiętajmy jednak  że w świątyni, może przebywać

NIE WIĘCEJ NIŻ 5 OSÓB.

(o ile nie zostaną w tym czasie podane odgórne decyzje państwowe i kościelne odnośnie sprawowania kultu w kościołach i przypomina się o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy Świętej  oraz o korzystaniu z transmisji radiowych i telewizyjnych)

 

            1.W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. Obchodzić będziemy w tym dniu pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.

            2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych a post ilościowy wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60.

            3. Msze święte w Wielką Niedziele i Poniedziałek Wielkanocnyo godz. 8.00, 10.00 i 11.30. 

            - Nie ma Rezurekcji o godz. 6.00 ze względu na pandemię.

            - Przez cały tydzień Msze św. od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.

            - W Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o 11.30, nie możemy zorganizować tradycyjnej procesji, ale kapłan pójdzie samodzielnie pomodlić się na cmentarz za naszych bliskich zmarłych zarówno za tych, których ciała znajdują się na naszym cmentarzu, jak i na innych cmentarzach.

            4. W W. Piątek ze względu na pandemię  Dr. krzyżową odprawiamy indywidualnie. 

            5. W Wielki Piątek przy Grobie Pańskim nie trzyma warty Straż Grobowa.

            Adoracja przy Grobie Pańskim maksymalnie przez 5 osób.

            6. W Wielką Sobotę nie organizuje się tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów. Na stronie parafialnej  w ubiegłą niedzielę podany jest tekst modlitwy nad pokarmami w poranek wielkanocny  przez rodzinę, np. przez ojca rodziny.Nie pali się również ogniska przed kościołem.

            7. Nie ma możliwości organizacji w parafii publicznej, parafialnej spowiedzi wielkopostnej. Spowiedź indywidualna jeśli ktoś o nią poprosi kapłana jest możliwa.

            Od 17.00 do 18.00 jestem do dyspozycji w kościele w innych godzinach do uzgodnienia.

            W sytuacji pandemii koronawirusa, Kościółkażdemu pozwala uzyskać przebaczenie grzechów nawet śmiertelnych bez przystąpienia do spowiedzi (jeśli wzbudziżal doskonały i prosi Boga o przebaczenie grzechów oraz postanawia, że przy najbliższej możliwości przystąpi do sakramentu pokuty).  

         Nie ma możliwości sprawowania spowiedzi przez komórkę,  internet, itp.

           8. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Różom Różańcowym:

-pw. św. Mt. Bożej Różańcowej, P. Witka Teresy,

- pw. św. Cecylii, P. Buczyńskiej Katarzyny.

            9. Wiele osób, parafian, znajduje się w różnych sytuacjach życiowych, potrzebuje pomocy gdyż np. rodzina musi przez 2 tygodnie przeżywać kwarantannę. Starajmy się jako sąsiedzi, znajomi czy rodzina pomóc w miarę naszej możliwości, okazać braterską miłość, współczucie.„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych mnieście uczynili…”

            Gdyby ktoś potrzebował pomocy, służę nie tylko w kościele jako kapłan np. spowiadając czy udzielając , Komunii św. ale i np. zakupami. Proszę tylko o telefon albo skontaktować przez kogośczy w inny sposób.

            10. Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…

Zapraszam  w najbliższym tygodniu sprzątających kościół po Liturgii Wielkiego Piątku (po 18.00)

            11. Intencje Mszalne:

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.