Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

6. – 12. VII. 2020 R. 14 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

            1. W czasie wakacji porządek Mszy świętych w naszej parafii wygląda następująco:

- w niedzielę na wzór w poprzednich lat2 Msze św. o godz.8.00i o godz. 10.30.

- w tygodniu od jutra czyli poniedziałku 6 VII Msze św. będą na przemian w jeden dzień rano a w drugi wieczorem tak jak to jest w sąsiednich parafiach np. w Żeglcach.

            Godziny Mszy św. podawane są na ogłoszeniach w kościele i na internetowej stronie parafialnej.

            Tak więc w tym tygodniu Msze św.  we wtorek i czwartek rano o godz. 7.30

a w pozostałe dni ogodz. 17.00         

 

            2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera, patrona Europy. W sobotę św. Benedykta, opata, również patrona Europy.         

            3. W najbliższą niedzielę Różaniec proszę by poprowadziła Róża Różańcowa M. Bożej Królowej Rodzin Pani Marii Hac. Nadal proszę o modlitwę w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca  w intencji naszej parafii Ojczyzny o ustanie pandemii o odpowiednią pogodę i nawrócenie świata bo Pan Bóg daje nam ostatnio znaki ostrzegawcze obserwując świat wokół nas, który odchodzi od Boga.

            4. W związku z powodzią ks. arb prosi o ofiary do puszek w dzisiejszą niedzielę na pomoc powodzianom. Dzisiejsza składka natomiast na WSD.

            5.  W czwartek wraz z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami udajemy się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla. Wyjazd w czwartek godz. 8.15. Są jeszcze miejsca wolne zapraszamy chętnych by z nami pielgrzymować.

            6. W poniedziałek a więc jutro, zapraszam klasę 8 na Mszę św. na godz. 17.00 a po niej na spotkanie podczas którego będziemy zaliczać zaległy materiał do bierzmowania. Proszę przynieść indeksy.

            7. Kilkakrotnie prosili mnie już Parafianie i Pan Grabarz by zwrócić uwagę tym, którzy śmiecą na naszym cmentarzu, zostawiają worki przy obcych grobach czy przy bramie cmentarza.

            To źle świadczy o kulturze człowieka a tym bardziej o szacunku do zmarłych. Nie mamy na cmentarzu kontenera na śmieci gdyż niektóre parafie płacą za nie rocznie nawet kilkanaście tysięcy a każdy płaci i segreguje śmieci w domu więc proszę je zabierać ze sobą do domu.

            Zdegustowani zainteresowani mówią że jeśli jeszcze raz się powtórzy to zaśmiecanie założą foto-kamerę zgłoszą policji i pociągną do odpowiedzialności odpowiednie osoby oraz ogłoszą publicznie kto śmieci na cmentarzu. Pamiętamy, że na naszym cmentarzu ginęły już kwiaty i stroiki i ktoś założył odpowiedni sprzęt w odpowiednim miejscu, który podprowadził do domu złodzieja z policją. Resztę sobie dopowiedzmy. Parafianie proszą o zrozumienie i wspólną odpowiedzialność  za wspólne dobro jakim jest cmentarz.

            8. W środę zapraszam na spotkanie Radę Parafialną odnośnie naszego cmentarza bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00. Zaprosiłem również na to spotkanie Pana Wójta by wyjaśnić pewne sprawy odnośnie cmentarza.

            9. Dziesiętnikom Bóg zapłać za włożony trud jak również parafianom ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać. Można odebrać listy z zakrystii.

            10.W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

            11. Intencje Mszalne:

            12. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.