27. VII – 2. VIII. 2020 R. 17 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

1. W najbliższym tygodniu, porządek Mszy świętych w naszej parafii wygląda następująco:

- w niedzielę 2 Msze św. o godz. 8.00 i o godz. 10.30.

- w dni powszednie Msze święte: we wtorek, czwartek i sobotę  rano o godz. 7.30

a w pozostałe dni ogodz. 19.00

- w środę świętej Marty, w piątek świętego Ignacego z Loyoli, w sobotę świętego alfonsa Marii Liguoriego.

3. W najbliższą niedzielę Różaniec proszę by poprowadziła Róża Różańcowa świętej Siostry Faustyny, Pani Aleksandry Buczyńskiej. Proszę o modlitwę w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca  w intencji naszej Ojczyzny i parafii. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na zakup tabernakulum, Róży Różańcowej świętej Cecylii Pani Katarzyny Buczyńskiej, Róży pw. Matki Kościoła P. Wioletty Sysoł, oraz rodzicom i dzieciom z klasy IV które przeżywały rocznicę swej I spowiedzi i Komunii św.

4. Z racji RODO, bardzo proszę o zgłaszanie się po wszelkie zaświadczenia i dokumenty do kancelarii parafialnej osobiście. Jeśli ktoś tego nie może uczynić, upoważnia pisemnie daną osobę podając swe dane, dzwoniąc telefonicznie i potwierdzając pozwolenie na dokonanie wypisu własnych danych osobowych oraz podanie ich  wyznaczonej przez siebie osobie.

Podczas wakacji kancelaria parafialna, czynna jest przed Mszą św. w dni kiedy Msze św. są odprawiane wieczorem (poza nagłymi wypadkami).

5. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Pierwsza sobota miesiąca. Zaprasza się do praktykowania Pierwszych Sobót miesiąca o co prosiła sama Maryja w swych objawieniach. Msza św. o godz. 7.30 a przed Mszą św. około 45 minut modlitwy pierwszosobotnie.

6. Zaprasza się do robienia wieńców tzw. plonów, by podziękować Panu Bogu za tegoroczne plony które zbieramy z naszych pól.

7. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:

1). Jawin Przemysław, syn Marka i Wioletty Bugiel zamieszkały Podniebyle i Małgorzata Lorenc, córka Adama i Bożeny Kulpińskiej zamieszkała Moderówka, parafia Szebnie. Zapowiedź II.

2). Kosiek Marcin Przemysław syna Janusza i Ewy Skrzęta, zamieszkały Kopytowa i Borek Angelika córka Mariusza i Moniki Karkula, zamieszkała Jedlicze. Zapowiedź I.

8. Bóg zapłać Panu za zamontowanie nowego silnika do hydroforu w piwnicy w kościele oraz Panu za dwukrotne odhlorowywanie wody, a Paniom za troskę o kwiaty wokół Kościoła.

9. Pamiętajmy, że wchodząc do kościoła zakładamy maseczki na usta.

10. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….