4 – 10 IX 2023 r. XXII tydzień okresu zwykłego

- codziennie od poniedziałku do piątku Msza św. o godz. 17. 30, a więc godzinę wcześniej.

- w sobotę Msza św. o godz. 8. 00,

- w najbliższą niedzielę 2 Msze św. o godz. 7.30, i 9.00 ze względu na kanonizację rodziny Ulmów.

2. Jutro w poniedziałek, rozpoczęcie nowego roku szkolnego Mszą św. o godz. 8.00. Prosimy aby dzieci i młodzież uczestniczyły we Mszy św. i przyjęły Jezusa do swego serca rozpoczynając nowy rok szkolny i katechetyczny prosząc o światło Ducha Św. i Boże błogosławieństwo.

3. Bóg zapłać wszystkim którzy zaangażowali sie w jakikolwiek sposób i okazali pomoc w organizacji "Święta Pieczonego ziemniaka, pieroga i chleba" parafianom, rodzinom i wszystkim uczestnikom. Komitet organizacyjny święta przekazał na rzecz parafii kwotę........................., która zostanie przekazana na dalsze prace parafialne. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszelkie dobro.

Bóg zapłać anonimowym darczyńcom za przekazanie ofiar 500 zł, jako dziękczynienie za otrzymane łaski i wysłuchane prośby, za ofiarę 200 zł i 150 zł na ołtarz i cele parafialne. Bóg zapłać.

4. Najbliższa środa to pierwsza środa miesiąca – zapraszamy przed Mszą św. do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa, a w najbliższy czwartek - pierwszy czwartek miesiąca i modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

5. W piątek święto Narodzenia NMP – modlitwa dziękczynna za zbiory i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników.

W związku z tym w najbliższą niedzielę błogosławieństwo ziarna siewnego.

6. Trwa nowenna przed uroczystością beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci, którzy oddali życie ratując Żydów. W najbliższą niedzielę o godz. 10.00 w Markowej koło Łańcuta odbędzie się ich beatyfikacja. Ks. Arcybiskup Adam Szal proponuje, aby w parafiach tak ułozyć program Mszy św. aby jak najwięcej wiernych mogło uczestniczyć w tejże beatyfikacji poprzez przekaz telewizyjny. Prosili i proponowali to również niektórzy parafianie. W wielu parafiach przesunięta albo odwołana jest Msza św. aby ułatwić wiernym uczestnictwo w tym wielkim wydarzeniu wiary. W związku z tym w najbliższą niedzielę w naszej parafii dwie Msze św. 7.30, i 9.00.

Przypominamy jednak że ten kto w telewizji ogląda Mszę św. i uczestniczy w niej ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w kościele. Jeśli tego obowiązku nie wypełni popada w grzech ciężki czyli śmiertelny (poza wypadkiem choroby albo innych sytuacji losowych).

7. Dziś składka na WSD Przemyśl.

8. W niedzielę różaniec prosi się by poprowadziła Róża Różańcoowa św. Stanisława Biskupa P. Kazimierza Kubackiego.

9. W związek małżeński mają zamiar wstąpic następujące osoby: Krystian Kobak, zam. Kopytowa       i Anita Szczur zam. Kopytowa. Zapowiedź I.

10. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynie grupie sprzątającej. W tym tygodniu o naszą świątynię      i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

11. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.