24 - 30. VIII. 2020 R. 21 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

1. W najbliższym tygodniu, porządek Mszy świętych w naszej parafii wygląda następująco:

- w niedzielę2 Msze św. o godz.8.00i o godz. 10.30.

- wdni powszednieMsze święte: we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 7.30

a w pozostałedni ogodz. 19.00

- w poniedziałek św. Bartłomieja, Apostoła, w środę Uroczystość Najświętszej NMP Częstochowskiej, w  czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W najbliższąniedzielę Różaniecproszę bypoprowadziła Róża Różańcowa pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara, Pani Sanockiej Zofii. Proszę o modlitwę w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca  w intencji naszej Ojczyzny i parafii. Polecajmy młodzież naszej parafii przystępującej do sakramentu bierzmowania a szczególnie            tą młodzież która prosi o umocnienie Duchem Świętym i Jego darami.

4.  W najbliższą niedzielę, młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w kościele w Żeglcach. W związku z tym młodzież ta przychodzi do naszego kościoła parafialnego na Triduumna Mszę św. a po niej na próby w środę, czwartek i piątek.

W środę młodzież przynosi podpisane przyrzeczenia abstynenckie i odczyta je uroczyście jako przyrzeczenia a potem złoży je Panu Jezusowi, w czwartek młodzież otrzyma krzyżyki, które ma zawieszone na szyi podczas sakramentu bierzmowania a w piątek otrzyma dokument dopuszczający do sakramentu bierzmowania, który trzyma w dłoniach podczas uroczystości 30 VIII.

W związku z tym spowiedź dla bierzmowanych, rodzin oraz świadków obędzie się w najbliższy piątek po Mszy św. która rozpoczyna się o godz. 19.00.Będą spowiadać trzej księża a ponieważ zbliża się pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota oraz nowy rok szkolny zapraszam młodzież, dzieci i dorosłych do skorzystania w najbliższy piątek z sakramentu pokuty.

Próba generalna dla młodzieży bierzmowanej w kościele w Żeglcach po Mszy św. w sobotę o godz. 18.00.

5.Przepraszamy za niemożliwość parkowania na parkingu pod kościołem oraz korzystania z chodnika ze względu na grożące niebezpieczeństwo obsunięcia się skarpy i płotu parafialnego. Pracę przy skarpie rozpoczną się jeszcze w tym roku.

6.Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….