Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

30. XI. – 6. XII. 2020 R. I TYDZIEŃ ADWENTU.

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- Msze św. w niedzielę o godz. 8.00,9.00,10.00 (recytowane) i 11.30.

- Przez cały tydzień Msza św. o godz. 17.00

            2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

w poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

            3.  Różaniec w najbliższą Niedzielę w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i parafii, prosi się by poprowadziła Róża pw. św.  Jana z Dukli Pani Marii Munia.

            Za tydzień w niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30

            4. Codziennie od poniedziałku do soboty przed Mszą św.Wystawienie N. S. i modlitwa o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie, o ustanie pandemii i zdrowie dla chorych i cierpiących, o głęboką wiarę w Eucharystię i powrót do Niej tych, którzy ją zaniedbują, oraz w intencji naszej parafii.

            5. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.

             Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. a w czwartek i piątek godzinę przed Mszą św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Prosi się by dzieci i młodzież ale i dorośli korzystały z s. pokuty w inne dni nie tylko w I piątek. Kandydaci do sakramentu bierzmowania nie mają obowiązkowego spotkania w ramach I Piątku w grudniu ale modlitwę i obecność w kościele młodzieży, zostawia się jej i jej rodzicom według sumienia.

            6Z racji I Piątku nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną - ze względu na bezpieczeństwo chorych parafian i według ich woli – nawiedzać się będzie na indywidualne zgłoszenia w zakrystii i zaproszenie kapłana z Eucharystią (mając pewność że w rodzinie nie ma objawów grypy czy Covida).

            7. Za tydzień taca na WSD i puszka na pomoc Kościołom na Wschodzie.

            8. Istnieje możliwość adoracji Pana Jezusa z Maryją w znaku monstrancji w kształcie Maryji, w kościele w Szczepańcowej, która przez 9 lat służyła w miejscu objawień Matki Bożej w Medjugorie a na czas budowy kaplicy w Medjugorie pielgrzymuje po Europie i Polsce do 8 grudnia 2020 r.Codziennie od 7.30 do 21.00. Istnieje możliwość dłuższej adoracji w nocy, po uzgodnieniu z ks. Proboszczem. Z 7 na 8 grudnia, przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia, przewidziana jest całonocna adoracja.

            9. Istnieje możliwość nabycia Kalendarzy rolników (otrzymaliśmy 5 sztuk) po 25 zł.

            10. Jak co roku Caritas rozprowadza i zachęca do nabycia świec na stół wigilijny – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Minimalna ofiara 6 zł za jedną świecę.

            11. W czasie Adwentu w poniedziałek, środę i piątek Roraty dla dzieci z kazaniem o Eucharystii.Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłychna pochylenie się nad treściami o Mszy św. by  lepiej zrozumieć, bardziej pokochać i docenić tajemnice Mszy św. i uczestnictwa w niej. Dzieci zapraszamy z lampionami.

            12.  Zachowując wszelkie środki ostrożności oraz sanitarneod jutra tj. poniedziałku od godziny 15.30, Pan Organista będzie roznosił opłatki na nasz stół wigilijny.Dziesiętników prosi się również, by tak jak zawsze podjęli tę inicjatywę. I tak Pan Organista pójdzie od Pani Zofii Wasłowicz, później Podlas, Podgóra I i II, Granice, Podniebyle. Państwo Dziesiętnicy od strony Faliszówki, główną drogą od Pana Gromka do Dworu, wcześniej Budy, Zawodziany,  Zręcka i Hajdasz.

            Dla Pana Organisty i dla Pani kościelnej jest to wynagrodzenie za całoroczną pracę, dlatego zwracamy się z prośbą o godne przyjęcie ich życzeń i wynagrodzenie. Poczujmy się odpowiedzialni w sumieniu za to, aby praca Pana Organisty i Pani Kościelnej była przez nas godnie wynagrodzona.

            13. Akcja Katolicka jak co roku zaprasza dzieci pierwszokomunijnena Konkurs Szopek. Szopki przynosimy do zakrystii bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia a rozstrzygnięcie konkursu                6 stycznia 2019 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

            14. Bóg zapłać Paniom dekoratorkom za zrobienie dekoracji adwentowej w i przed kościołem.

            15. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

 

            16. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

            17. Intencje Mszalne:

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.