03 - 09 IV 2023 r. Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

- w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, od środy do soboty o godz. 18.00,

- w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

Rezurekcja o godz. 6.00, oraz o godz. 9.30 i 11.00,

2. Bóg zapłać Paniom za dary do kuchni i pomoc podczas spowiedzi wielkopostnej,

3. Dziś rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Między Mszami św. wystawienie i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przy jego relikwiach z litanią do św. Jana Pawła II.

4. Dziś składka na WSD a wolontariusze zbierają ofiary do puszek na Hospicjum w Krośnie.

5. Sz. P. w Kopytowej zaprasza na Kiermasz Wielkanocny od 3 do 5 kwietnia w godz. 7.30- 13.00 w budynku szkoły na którym można zakupić ozdoby wielkanocne, stroiki, pisanki oraz ciastka.

6. Ofiary zbierane przy adoracji Krzyża przeznaczone będą na renowację zabytków w Ziemi Św.

7. Ministrantów zapraszamy środę na Mszę św. a po niej na przygotowanie liturgii świąt.

8. W Wielki Czwartek i Piątek adoracja do 22.00.

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. Obchodzić będziemy w tym dniu pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.

Po liturgii Wielkiego Czwartku Adorację poprowadzi Akcja Katolicka.

9. W Wielki Piątek:

- o godz. 15.00 Droga Krzyżowa, rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- O godz. 18.00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku.

- Zespół Śpiewaczy Jutrzenka prosi by poprowadził śpiew trzech części Gorzkich Żali

- Adorację w Wielki Piątek prosi by poprowadziła młodzież po Gorzkich Żalach.

10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych a post ilościowy wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60.

11. OSP Kopytowa i Podniebyle prosimy o podjęcie warty przy Bożym Grobie, niesienie figurki Pana Jezusa, krzyża, feretronów i baldachimu podczas procesji rezurekcyjnej i zapalenie ogniska w Wielka Sobotę a w Wielki Poniedziałek o zabezpieczenie procesji na cmentarz.

12. Koła Gospodyń Stanowiska, Krzyżówki, Podniebyle i Margaretki prosimy o niesienie obrazów podczas procesji rezurekcyjnej.

13. W Poniedziałek Wielkanocny proszę aby różaniec poprowadziła róża różańcowa pw. Św. Cecylii P. Buczyńskiej Katarzyny. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

14. W Wielką Sobotę tradycyjne błogosławieństwo pokarmów odbędzie się:

- w kościele o godz. 9.30 i 10.30,

- Stanowiska o godz. 9.40

- Hajdasz o godz. 9.55,

- Podniebyle o godz. 10.05 (w Domu Ludowym),

- Skrzypieniec o godz. 10.15.

Ofiary złożone podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone są na Msze św. w intencji mieszkańców z poszczególnych rejonów.

15. Bóg zapłać Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Bożego grobu:

- św. siostry Faustyny Kowalskiej P. Aleksandry Buczyńskiej, św. Wojciecha P. Fryderyka Buczyńskiego, oraz KGW Stanowiska.

16. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następując osoby: Mariusz Marcin Dziura, zam. w Jedliczu i Katarzyna Anna Pernal zam. w Kopytowej Zapowiedź. I.

17. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

18. Sprzątanie kościoła i przygotowanie na święta proszę podjąć w sobotę bezpośrednio po zakończeniu liturgii wielkosobotniej.

Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …