9 - 15. VIII.  2021 r.  XIX tydzień zwykły.

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- w poniedziałek, środa i piątek o godz.17.00.

- we wtorek, czwartek  o 7.00rano.

- w sobotę w święto św. Maksymiliana Marii Kolbe – Odpust parafialny – o godz. 8.00 i 11.00.

- w niedzielę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 2 Msze św. o godz.  8.00 i o godz. 11.00.

 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy patronki Europy, we wtorek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w środę świętej Klary, dziewicy, w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbe – Odpust parafialny, w niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny.

 3. Zachęca się do skorzystania ze spowiedzi św. przed Odpustem parafialnym przez cały tydzień około pół godziny przed Mszą św.

4. W niedzielę  w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny:

- na obu Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów,

- na Mszę św. o godz. 11.00przynosimy tzw. plony - wieńce, by podziękować Panu Bogu przez ręce Matki Bożej za zebrany tegoroczny chleb i zebrane plony ziemi,

- po Mszy św. udamy się pod nasz obelisk przed Kościół aby tam pomodlić się za tych którzy oddali życie za obronę naszej Ojczyzny, szczególnie dziękując Panu Bogu i Matce Najświętszej za „Cud nad Wisłą” i zwycięstwo oraz z racji Święta Wojska Polskiego.

- proszę, by wówczas kwiaty złożyło sołectwo Kopytowa i Podniebyle.

5. W najbliższą sobotę w dzień odpustu parafialnego przed Mszą św. o godz. 11.00 proszę, aby Różaniecpoprowadziła Róża Różańcowa świętego Maksymiliana Marii Kolbe, Pana Jana Gierlasińskiego, w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.10  Róża Różańcowa Królowej Pokoju Pani Wasłowicz Zofii.

6.  Bóg zapłać wszystkim dziesiętnikom za trud a ofiarodawcom za dar serca. Listy na miesiąc sierpień można odebrać z zakrystii. Kwota zebrana w miesiącu lipcu wynosi…

7. Zrobione zostało w tym tygodniu nowe zewnętrzne, procesyjne nagłośnienie wokół kościoła. Niech dobry Bóg wynagrodzi Panom z parafii za podjętą pracę i ofiarność. Bóg zapłać również Panom za przewożenie kostki w piątek i sobotę.

8. Bardzo proszę, aby podczas Odpustu parafialnego obrazy w czasie procesji nieśli:

- Obraz I: Koło Gospodyń Stanowiska,

- Obraz II: chłopcy, którzy przystąpili w tym roku do s. bierzmowania: Tłuściak Oskar, Paszek Wiktor, Krzywda Damian i Kochanik Gabriel

- Obraz III: dziewczyny, które przystąpiły w tym roku do s. bierzmowania: Huczwa Magdalena, Janik Amelia, Szymbara Wiktoria i Wojtowicz Kinga.

- Figurę Matki Bożej Fatimskiej KGW Krzyżówki.

            Jeśli to możliwe proszę OSP o niesienie podczas procesji krzyża, feretronów i baldachimu.

9. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Michał Daniel Szymański ur. w Rzeszowie, zam. w Rzeszowie  i Martyna Hac ur. w Krośnie zam. Kopytowej,  Zap. II. Andrzej Janik, ur. w Jaśle, zamieszkały w Grabaninie i Gabriela Łukaszewska ur. w Krośnie, zam. w Kopytowej. Zap. I.

10. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

            Prosimy również aby grupa sprzątająca przywiozła ze sobą taczki, wózek, czy przyczepkę by systematycznie przewozić przynajmniej po części w dalszym ciągu kostkę w wyznaczone miejsce.

11. Jak to zostało już ogłaszane wcześniej dnia 18 września 2021 r. od 9.00 do 18.30 nastąpi jednodniowe Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej w tym roku w Krośnie.  Młodzież zainteresowana uczestnictwem w nim, proszę na spotkanie jutro po Mszy św. o godz. 17.00. Obowiązkowo na jutro proszę przynieść ze sobą wpisowe 25 zł które zostanie przekazane organizatorom.

12. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

13. Intencje Mszalne: