8. –  14. XI. 2021 r.  XXXII tydzień zwykły.

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- w niedzielę 3 Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i o godz. 11.00,

- w poniedziałek o godz. 7.00

Msza św. w dni powszednie codziennie o godz.17.00,

- 11 listopada porządek świąteczny Mszy św. a więc o godz. 8.00, 9.30 i o godz. 11.00,

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy we wtorek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła, w czwartek św. Marcina z Tours, biskupa, w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika, w sobotę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

3. 11 listopada prosi się by Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 poprowadziła Akcja Katolicka w intencji o trzeźwość Narodu a w niedzielę 14 listopada Róża Różańcowa Matki Kościoła Pani Sysoł Wioletty.

4. Bóg zapłać Ochotniczej Straży Pożarnej za kierowanie ruchem i zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji na cmentarz w Uroczystość Wszystkich Świętych.

5.Bóg zapłać ofiarodawcom, parafianom oraz młodzieży kwestującej w Uroczystość Wszystkich Świętychna cmentarzu.Zebrane ofiary przeznaczone będą na koszty związane z utrzymaniem cmentarza. Zebrano kwotę….

6. Niech dobry Bóg wynagrodzi również dziesiętnikom za ich trud i ofiarodawcom którzy złożyli ofiary w miesiącu październiku. Listy na miesiąc listopad można odebrać w zakrystii.   Kwota…

Dziś składka na potrzeby archidiecezji.

7. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów i obejścia na naszym cmentarzu i zabieranie śmieci ze sobą a jeśli potrzeba uprzątnięcie również tych śmieci które do nas nie należą a znajdują się na częściach wspólnych naszego cmentarza. Bóg zapłać za zrozumienie.

8. Dziś po sumie zmiana tajemnic Różańcowych.

9. 11 listopada w Rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, po Mszy św. o godz. 11.00, udamy się tradycyjnie pod pomnik i tablicę  upamiętniającąnaszych bliskich którzy oddali życie w obronie Ojczyzny by pomodlić się za nich i złożyć im hołd. Zapraszamy by delegacje naszych organizacji i rodzin pomordowanych, które będą podchodzić pod pomnik złożyć hołd pomordowanym zapisały się wcześniej w zakrystii.

10. Przez cały tydzień w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

            Pamiętajmy również o odpustach nawiedzając cmentarz, które możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Warunki: spowiedź, Komunia św. wyzbycie się przywiązania do grzechu, oraz modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga, w intencjach Ojca Św. i w intencji zmarłych. Chorzy mogą ten odpust zyskać w domu czytając Pismo św. czy odmawiając Różaniec czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a jeśli będzie to możliwe dopełnić warunków np. spowiedzi i Komunii św. w późniejszym czasie.

11. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

12. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

13. Intencje Mszalne.