15 –  21. XI. 2021 r.  XXXIII tydzień zwykły.

 

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- w niedzielę 3 Msze św. o godz. 8.00, 9.30  io godz. 11.00,

Msza św. w dni powszednie codziennie o godz.17.00,

- w sobotę o godz. 8.00

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy i modlimy się przez wstawiennictwo w środę św. Elżbiety Węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.

3.Abp Stanisław Gądecki przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, apeluje o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę, 21 listopada 2021 r., na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej którzy są ofiarami niedopuszczalnych rozgrywek w polityce międzynarodowej. W  związku z tym w następną  niedziele zbiórka do puszek na pomoc migrantom.

4. Za tydzień składka na „Emaus”

5. W najbliższą niedzielę  prosi się by Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.00 poprowadziła Róża Różańcowa św. Królowej Jadwigi Pani Borys Kazimiery.

6. W niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Przez cały tydzień w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwa za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

            Pamiętajmy również o odpustach nawiedzając cmentarz, które możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Warunki: spowiedź, Komunia św. wyzbycie się przywiązania do grzechu, oraz modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga, w intencjach Ojca Św. i w intencji zmarłych. Chorzy mogą ten odpust zyskać w domu czytając Pismo św. czy odmawiając Różaniec czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a jeśli będzie to możliwe dopełnić warunków np. spowiedzi i Komunii św. w późniejszym czasie.

8. W związku z trudną sytuacją w naszej Ojczyźnie i na jej polsko – białoruskiej granicy, dziś po wszystkich Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za Ojczyznę a Pan Jezus będzie wystawiony w monstrancji do publicznej adoracji między Mszami świętymi. Prosimy o modlitwę o pokój i w intencji naszej Ojczyzny przed Najświętszym Sakramentem ale i prywatnie oraz w rodzinach choć dziesiątkiem różańca.

9. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

10. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

 

11. Intencje Mszalne.