28. II.  – 6. III. 2022 r. VIII Niedziela Zwykła

Msza św. w dni powszednie o godz.  17.00 a w Środę Popielcową o 7.00 i 17.00

- w Niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 9.30  i 11.00.

2. Bóg zapłać za dar serca tym parafianom, którzy ofiarowali niepotrzebne im okulary potrzebującym w Afryce i Papui Nowej Gwinei. Zebrano 76 sztuk.

3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Warto podjąć abstynencję od napojów alkoholowych szczególnie za osoby chore, uzależnione od napojów alkoholowych i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

W Wielkim Poście, w szczególnym czasie pokuty za nasze grzechy, podejmujemy jakieś postanowienia, wyrzeczenia, dobro które czynimy by zbliżyć się do Boga i drugiego człowieka albo pomóc w tym innym. Jednym z nich może być jakaś dowolna modlitwa, Droga krzyżowa, Gorzkie Żale, jakieś wyrzeczenie się czegoś, czy dobre uczynki w intencji o czyjąś trzeźwość albo o uwolnienie z nałogu pijaństwa. Pomóżmy naszym dzieciom w wyborze jakiegoś dobrego wielkopostnego postanowienia.

4.   W środę Środa Popielcowa Msza św. o godz. o 7.00 i 17.00 , rozpoczyna się Wielki Post. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia a Post ilościowy obowiązuje wiernych od 18 do 60 roku życia. Zachęca się, by dzieci również wprowadzać w ducha pokuty. Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni modlitwy o ducha pokuty.

5. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź i Wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji w czwartek i piątek od godz. 16.00 zaś przez cały tydzień Wystawienie N. Sakramentu od godz. 16.30. Przyjdźmy i błagajmy Boga o pokój na Ukrainie w Polsce.

6. W piątek nawiedzenie chorych z Komunią św. od 12.00. Chorych  prosimy zapisywać w zakrystii.

7. W piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa o godz. 17.00.

W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10.30 Droga krzyżowa dla tych z nas, którzy nie mogą w piątki uczestniczyć w Drodze krzyżowej.

W niedziele o godz. 11.00 Gorzkie Żale a po nich Msza św. z kazaniem tak, by jeśli ktoś uczestniczył we Mszy św. o godz. 8.00 czy 9.30 a chciał uczestniczyć w Gorzkich Żalach miał taką możliwość. Podczas Gorzkich Żali ofiary będą tradycyjnie zbierane na kwiaty do Bożego Grobu.

Na Drogi Krzyżowe w piątki i Gorzkie Żale w Niedziele przychodzą kandydaci przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz zachęca się dzieci pierwszokomunijne wraz ze swymi rodzicami

Za udział w Drodze krzyżowej i i Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dodatkowo w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii Świętej przed wizerunkiem Ukrzyżowanego Jezusa modlitwy „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

9. Arcybiskup Stanisław Gądecki Przewodniczący Episkopatu Polski zaapelował o modlitwę i zbiórkę do puszek ofiar w niedzielę dziś po Mszach Świętych i w Środę Popielcową na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Prosi też, by Środa Popielcowa była dniem Postu i modlitwy o pokój na Ukrainie.

10. Za tydzień składka na WSD

11. Klub Polonia kopytowa, Będzie przeprowadzał zbiórkę żywności, odzieży, środków czystości, zabawek dla dzieci na rzecz potrzebujących emigrantów z Ukrainy. Pan Prezes datę i miejsce zbiórki poda przez Facebooka klubowego.

12. Za tydzień w niedzielę przed Gorzkimi Żalami poświęcenie i rozdanie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. proszę by rodzice z dziećmi pozostali na chwilę na spotkanie.

13. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu  prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

14. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii

15. Intencje Mszalne.