21. – 27. III. 2022 r. III Niedziela Wielkiego Postu

Msza św. w dni powszednie o godz.  17.00,

- w Niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 9.30  i 11.00.

2. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne Caritas. Minimalna ofiara 10 zł.

3. Codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji by prosić o pokój o nawrócenie świata do Boga od godz. 16.30

4. 22 i 23 kwietnia w Jarosławiu odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. W tym roku bez noclegów ale młodzież wraca na nocleg do swoich domów. Koszt 50 zł wpisowego bez kosztów autokaru. Zapisy w parafii do 27 marca.

5. W piątki Wielkiego Postu Droga krzyżowa o godz. 17.00.                                                                           W niedzielę o godz. 10.30 Droga krzyżowej (poza dniem dzisiejszym ze względu na rekolekcje).

W niedziele o godz. 11.00 Gorzkie Żale a po nich Msza św. Podczas Gorzkich Żali ofiary będą tradycyjnie zbierane na kwiaty do Bożego Grobu.

Na Drogi Krzyżowe w piątki i Gorzkie Żale w Niedziele zapraszamy wszystkich ale szczególnie kl. VI, VII i VIII a więc kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz zachęca się dzieci pierwszokomunijne wraz ze swymi rodzicami

Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Modlimy się o poszanowanie życia od poczęcia aż do naturalnej śmieci. Kartki z możliwością podjęcia duchowej adopcji znajdują się w przedsionku, które złożymy w zakrystii albo na tacę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Również w  piątek, 25 marca 2022 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kard. Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Ks. Arb. Adam Szal prosi byśmy również w naszej archidiecezji podjęli tę modlitewną inicjatywę i odmówili Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu przed Jezusem Eucharystycznym oraz modlitwę różańcową w naszych parafiach co niniejszym uczynimy.

8. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2 na 3).

9. Podczas rekolekcji jak zawsze taca zbierana jest na rzecz rekolekcji.

10. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu  prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

11. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Maciej Wiśniowski zam. w Podniebylu i Anna Godek zam. Łęki Strzyżowskie zap. II.

12. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii

13. Intencje Mszalne.