28 III – 3 IV 2022 r. IV Niedziela Wielkiego Postu

Msza św. w dni powszednie o godz.  17.00,

- w Niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 9.30  i 11.00.

2. W zakrystii można nabyć świece wielkanocne Caritas. Minimalna ofiara 10 zł.

3. W niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Codziennie wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji by prosić o pokój o nawrócenie świata do Boga od godz. 16.30.

5. Bóg zapłać tym różom różańcowym, które złożyły ofiarę na kwiaty do Bożego grobu.

6. Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dosadzenie krzewów przed kościołem.

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu  i spowiedź od godziny 16.00. Chorych z racji I piątku z posługą sakramentalną zgłaszamy w zakrystii.

Chorych na najbliższy I piątek zgłaszamy również z racji Świąt Wielkanocnych.

8. W pierwszą sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie.

25 marca 2022 r. papież Franciszek dokonał Aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryji. Bóg zapłać tym z nas którzy trwali na modlitwie, wypełniając prośbę Maryji z Fatimy i nie tylko.

Maryja w Fatimie 13 maja 1917 r. powiedziała: „Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła…”

Dlatego aby powstrzymać zło wojny, konieczne jest wypełnienie drugiej prośby Maryji z Fatimy – Komunia św. wynagradzająca w pierwsze soboty miesiąca. Zacznijmy 2 kwietnia obchodząc 5 pierwszych sobót miesiąca przystępując do spowiedzi, przyjmując Komunię św. wynagradzającą, rozmyślając 15 min. nad tajemnicami różańcowymi i odmawiając część różańca. W każdą sobotę nabożeństwo rozpoczyna się 45 min. Przed Mszą św.

9. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie w poniedziałek 4 IV.

10. Za tydzień składka na WSD

11. W niedzielę o godz. 10.30 Droga krzyżowa, o godz. 11.00 Gorzkie Żale a po nich Msza św. Podczas Gorzkich Żali ofiary będą tradycyjnie zbierane na kwiaty do Bożego Grobu.

Za udział w Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

12. W piątek  Parafialna Droga krzyżowa przez naszą parafię po Mszy św. o godz. 17.00. Proszę by o bezpieczeństwo na drodze i kierowanie ruchem zatroszczyła się OSP Kopytowa i Podniebyle. Chętnych do odczytania rozważań stacji drogi krzyżowych zapraszamy by zgłosili się do zakrystii. Weźmy z sobą znicze.

13. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu  prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

14. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii

15. Intencje Mszalne.