11 – 17 IV 2022 r. VI Niedziela Wielkiego Postu

Msza św. w poniedziałek i wtorek o godz.  7.00 a od środy do soboty o godz. 18.00.

- W Niedzielę Wielkanocną Msze św. o godz. 6.00, (Rezurekcja) i 11.00.

- W poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.

2. Bóg zapłać Paniom za dary do kuchni i pomoc w kuchni podczas spowiedzi wielkopostnej,   rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za prace przy malowaniu dzwonnicy, paniom za pomoc w kościele, za kwiaty przy figurach świętych i za palmy do kościoła oraz panom za naprawę dzwonu na dzwonnicy.

3. Bóg zapłać wszystkim za uczestnictwo, modlitwę i pomoc w zorganizowaniu parafialnej Drogi krzyżowej w plenerze i zadbanie o bezpieczeństwo na drodze, kierowanie ruchem OSP Kopytowa i Podniebyle a parafianom za zrobienie nowych stacji różańcowych.

4. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu Różom Różańcowym:

- pw. św. Jana z Dukli P. Marii Munia, pw. Św. Sebastiana Pelczara P. Zofii Sanockiej, pw. Matki Kościoła P. Sysoł Wioletty, pw. Św. Cecylii P. Buczyńskiej Katarzyny, pw. Wszystkich Świętych P. Barbary Dziadosz.

5. Dziś już po raz 13 odbędzie się kwesta na rzecz krośnieńskiego hospicjum pod nazwą Pola Nadziei. Żonkile, które otrzymają darczyńcy są wyrazem nadziei, wykonują je dzieci i nauczyciele naszej szkoły.

6. Za tydzień składka na WSD a ofiary zebrane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej.

7. Prosimy aby dzieci przyniosły w tym tygodniu do zakrystii skarbonki jako jałmużna wielkopostna.

8. Ministrantów zapraszamy środę na Mszę św. a po niej na próbę o godz. 19.00.

9. W Wielki Czwartek i Piątek adoracja do 22.00.

W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne. Obchodzić będziemy w tym dniu pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.

Po liturgii Wielkiego Czwartku Adorację poprowadzi Akcja Katolicka.

10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od pokarmów mięsnych a post ilościowy wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60.

W Wielki Piątek:

- o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

- Droga krzyżowa o godz. 18.00 a po niej Nabożeństwo Męki Pańskiej.

-  Zespół Śpiewaczy Jutrzenka prosi by poprowadził śpiew trzech części Gorzkich Żali

- Adorację w Wielki Piątek prosi by poprowadziła młodzież po Gorzkich Żalach.

11. OSP Kopytowa i Podniebyle prosimy o podjęcie warty przy Bożym Grobie, niesienie figurki Pana Jezusa, krzyża, feretronów i baldachimu podczas procesji i zapalenie ogniska w Wielka Sobotę.

12. Dziś Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Obrzęd poświęcenia palm.

13. W Poniedziałek Wielkanocny proszę aby różaniec poprowadziła róża różańcowa pw. Św. Królowej Jadwigi P. Borys Kazimiery.

14. Sprzątanie kościoła i przygotowanie na święta proszę podjąć w sobotę bezpośrednio po zakończeniu liturgii wielkosobotniej.

Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu  prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

15. W Wielką Sobotę tradycyjne błogosławieństwo pokarmów odbędzie się:

- w kościele o godz. 9.30 i 10.30,

- Stanowiska o godz. 9.40,

- Hajdasz o godz. 9.50,

- Podniebyle o godz. 10.00 (przed Domem Ludowym),

- Skrzypieniec o godz. 10.10.

Ofiary złożone podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone są na Msze św. w intencji mieszkańców z poszczególnych rejonów.

16. Rada Sołecka w Kopytowej zaprasza mieszkańców oraz organizacje i stowarzyszenia działające na terenie naszej miejscowości na akcję sprzątania świata. Zainteresowanych udziałem we wspólnym sprzątaniu naszej miejscowości zapraszamy na wtorek na godz. 10.30. Start przy Domu Ludowym. Po zakończeniu akcji przewidziany poczęstunek.

17. Z radością informujemy że uczeń naszej szkoły i ministrant Mateusz Sysoł zakwalifikował się do  finału archidiecezjalnego konkursu biblijnego. Gratulujemy znajomości Pisma Świętego i życzymy światła Ducha Świętego w finale konkursu biblijnego.

18. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Błaż Łukasz Stanisław, syn Władysława i Michaliny, zam. Holandia i Janas Klaudia Kinga córka Stanisława i Barbary, zam. Holandia, Zapowiedź I.

19. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

20. Intencje Mszalne.