• V – 1 V 2022 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego

- W Niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

- jutro w poniedziałek ze względu na obowiązkową Kongregację Katechetyczną Msza św. o godz. 8.00

- W dni powszednie o godz. 17.00,

2. Bóg zapłać OSP Kopytowa i Podniebyle za podjęcie straży przy grobie Pana Jezusa i uświetnienie liturgii wielkanocnej, parafianom oraz Panu grabarzowi za posprzątanie cmentarza przed świętami, wszystkim za pomoc we wszelkich pracach, w świątyni i wokół niej, za troskę o kwiaty i o obejście świątyni, Paniom dekoratorkom za zrobienie dekoracji w kościele czyli ciemnicy i Grobu Pańskiego, Klubowi Sportowemu Polonia za kwiaty do Grobu Pańskiego, Paniom za niesienie obrazów podczas procesji rezurekcyjnej, Zespołowi Śpiewaczemu Jutrzenka za prowadzenie śpiewu Gorzkich Żali w Wielki Piątek, tym którzy służyli jako kościelni, Pani organiście, scholii i ministrantom za uświetnienie liturgii świątecznej. Nade wszystko składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom za tak liczną obecność podczas liturgii Triduum i Świąt oraz za długie godziny czuwania przy Chrystusie podczas adoracji. Niech Bóg wynagrodzi wszelki trud i przejaw wiary, miłości i przywiązania do Kościoła i Boga.

3. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Zachęca się do jak najczęstszego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego gdyż modląc się na niej w kościele lub w kaplicy w której przechowywany jest Najświętszy Sakrament można zyskać odpust zupełny.

Warunki odpustu: wyzbycie się pragnienia i przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencji i w intencjach Ojca św. np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierze w Boga,  Chwała Ojcu… Chorzy mogą zyskać ten odpust poza kościołem.

4. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwa majowe.

5. Również za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy III przystąpią do Pierwszej Komunii św. Spowiedź dzieci komunijnych i ich najbliższych w sobotę 30 kwietnia o godz. 9.00.

Próba i spotkanie dzieci przed I Komunią św. we wtorek o 18.00. Wcześniej zapraszamy na Mszę św.

6. Dziś puszka przeznaczona na potrzeby Caritas, za tydzień składka na potrzeby archidiecezji.

7. W najbliższą niedzielę prosimy aby różaniec poprowadziła róża różańcowa św. Jana z Dukli Marii Munia ale przed Mszą św. o godz. 9.30 po której będzie zmiana tajemnic różańcowych ze względu na I Komunie świętą na sumie.

8. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Michalski Wojciech, syn Kazimierza i Agaty, zam. Świerzowa Polska i Sajdak Agnieszka córka Krzysztofa i Aleksandry, zam. Kopytowa, Zapowiedź I.

9. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu  prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się rodzice dzieci komunijnych.

10. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

11. Intencje Mszalne.