5 – 12 VI 2022 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- W Niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00.

- W dni powszednie o godz. 18.00

2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny a za tydzień okres Komunii św. wielkanocnej. Dziś za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Jutro święto NMP Matki Kościoła a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

4. 26 czerwca w niedzielę, na zakończenie trwającego Roku Rodziny odbędzie się diecezjalna pielgrzymka rodzin do Jodłówki na którą serdecznie zapraszamy. Zapisy do 13 czerwca. Tel: 887 483 111.

5.. Za półtora tygodnia a więc 16 czerwca w czwartek, Uroczystość Bożego Ciała i procesja.

             Bardzo prosimy, aby obrazy w czasie procesji nieśli:

- Obraz I: Koło Gospodyń Stanowiska, 

- Obraz II: Koło Gospodyń Podniebyle,

- Figurę Matki Bożej Fatimskiej KGW Krzyżówki.

            Prosimy OSP zarówno z Kopytowej jak i z Podniebyla o niesienie podczas procesji krzyża, feretronów i baldachimu oraz o zadbanie o bezpieczeństwo na drodze podczas procesji.

Wszystkie dzieci a szczególnie dziewczynki z klasy III i IV zapraszamy do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i przez całą Oktawę Bożego Ciała.

            Ołtarz główny na którym będzie sprawowana Najświętsza ofiara znajdował się będzie na Hajdaszu obok Państwa Sajdak. Po Mszy św. procesja w stronę kościoła do 4 ołtarzy które będą się znajdować:

Ołtarz I przy posesji Państwa Szydło, Ołtarz II przy posesji Państwa Rachwalskich,

Ołtarz III przy Młynie, Ołtarz IV przy Domu Ludowym.

Bardzo prosimy mieszkańców naszej parafii a szczególnie sąsiadów rodzin gdzie stawiane będą ołtarze o wzajemną pomoc.

6. Dziś 5 czerwca, parafia św. Andrzeja Boboli w Potoku zaprasza na Pop – Oratorium Miłosierdzie Boże gdzie wykonawcami będą muzycy z Zespołu Lumen z Poznania, Muzycy Filharmonii w Zabrzu i inne zespoły i soliści. Rozpoczęcie o godzinie 19.00.

7.  Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy, do Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Wyjazd w nocy z piątku na sobotę 18 czerwca, powrót w sobotę około 21.00. Zapisy u członków AK do 10 czerwca. Koszt przejazdu autokarem około 80zł. W drodze powrotnej zwiedzenie Centrum JP II w Krakowie. Zapraszamy.

8. Dziś składka na WSD. Bóg zapłać dziesiętnikom za zebrane ofiary a parafianom za dar serca. W miesiącu maju zebrano ofiary w kwocie………….

9. Różaniec w najbliższą niedzielę prosimy by poprowadziła Róża Różańcowa św. Maksymiliana Marii Kolbe, P. Jana Gierlasińskiego

10. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej …………..W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się ……

11. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Łopatkiewicz Michał Krzysztof ur. w Krośnie zam. w Podniebylu i Łopatkiewicz Monika Jadwiga, ur. w Krośnie zam. w Podniebylu. Zapowiedź I