26 XII2022 – 1 I 2023 r.       

                     

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- we wtorek, środę, czwartek i piątek Msza św. o godz.  7.30, 

- w sobotę o godz. 16.00,

- jutro Msze św. o godz. 8.00 i 11.00, w niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00,

           

            2. Z racji święta św. Szczepana błogosławieństwo owsa.

            3. We wtorek święto św. Jana ewangelisty i apostoła, możliwość błogosławieństwa wina.

           

            4. W środę święto świetych młodzianków męczenników.

            5. W piątek święto Świetej Rodziny.

            6. W sobotę zakończenie roku Pańskiego 2022 o godz. 16.00. Znajdźmy czas, abyśmy mogli podziękować Panu Bogu za otrzymane od Niego łaski, dary i opiekę w minionym roku, oraz przeprosić za każdy brak miłości, wiary i zmarnowane okazje do czynienia dobra i uczynków wypływających z wiary.    Za uczestnictwo w tym nabożeństwie, odmówienie i odśpiewanie Hymnu Ciebie Boga wysławiamy… możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

            7. W przyszłą niedzielę Uroczystość świętej Bożej Rodzicielki. Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przyjdziemy prosić o opiekę Maryji w nowym 2023 roku.

            8. W przyszłą niedzielę po sumie błogosławieństwo małych dzieci.

 

            9. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Różaniec prosi się by poprowadziła Akcja Katolicka w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny i o trzeźwośc narodu.

            10. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz ochrony Życia a ze Święta św. Szczepana na WSD,  Emaus oraz Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Za tydzień składka na WSD.

           

            11. Z wizytą duszpasterską, modlitwą i błogosławieństwem kolędowym nas, naszych rodzin i domów, udam się w następującej kolejności:

  • we wtorek 27.XII od godz. 8.30, 2022 r. Hajdasz i ul. Zręcka,
  • w środę 28.XII od godz. 8.30, 2022 r. Podniebyl tradycyjnie od rodziny Gronkiewicz od strony Olszyn dołem oraz Skrzypieniec,
  • w czwartek 29.XII od godz. 8.30, 2022 r. dalsza część Podniebyla od strony Porąb w stronę Kopytowej główną drogą w tym również za P. Sołtys do P. Jawin.
  • w piątek 30.XII od godz. 8.30 2022 r. Osiedle Romów i Podlas, potem Stanowiska dołem od P. Król, Stefańskich do P. Marzeny Gierlickiej do krzyżówki jak na osiedle Romów i Podlas.

Bardzo proszę by jeśli to możliwe przyjechać po księdza i ministrantów samochodem na godz. 8.30. Gdyby dany rejon nie był w stanie przyjechać po nas proszę to wcześniej zgłosić. Bóg zapłać za zrozumienie.

           

            12. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

            13. Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…

            14. Intencje Mszalne: