20 - 26 II 2023 r. VII tydzień Okresu zwykłego

- codziennie Msza św o godz. 17.00, z wyjątkiem:

- Środy Popielcowej kiedy Msza św. o godz. 7.00,  i 17.00,

- oraz soboty kiedy Msza św o godz. 7.00,

- w niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00,

2. Bóg zapłać Panu stolarzowi za wykonanie dębowej szafki do zakrystii. Koszt 3500 zł.

3. Ogłoszenie P. Sołtysa wsi Podniebyle: Zawiadamiam mieszkańców Sołectwa Podniebyle, że dnia 23. 02. 2023 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Podniebylu odbedzie się zebranie wiejskie w sprawie podjęcia uchwały wyrażenia zgody na użyczenie lokalu dla OSP w Podniebylu.

Ogłoszenie dla mieszkańców wsi Kopytowa: Gminny Ośdrodek Pomocy Społecznej informuje że w dniach od 20 do 28 lutego 2023 r. będą trwały zapisy na żywność unijną. Kryterium dochodowe: osoby samotne 1707 zł, osoby w rodzinie 1320 zł na osobę. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o dochodach za miesiąc styczeń. Bliższe informacje w Gminnym Ośrodku Pomocy w Chorkówce.

Ogłoszenie P. Sołtysa wsi Kopytowa: Zawiadamia się mieszkańców wsi Kopytowa, że nakazy podatkowe i naklejki na worki na odpady komunalne będą wydawane w dniu 21 lutego tego toku (tj. we wtorek) w godz. od 11.00 do 17.00 w sali Domu Ludowego (szatnia Klubu Sportowego), oraz od godz. 17.15 do 18.00 w sali Kółka Rolniczego na Stanowiskach.

4. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia trzeźwości, abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych od alkoholu i za ich rodziny. Może to być np. jako jedno z postanowień wielkopostnych. Od środy do niedzieli przypadają Kwartalne dni Modlitwy o ducha pokuty.

5. W środę Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post ilościowy (wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60). Wprowadzajmy również dzieci w autentycznego ducha pokuty. Jest to również dzień szczególnej modlitwy za Ojca św. z racji przypadającego dnia poświęconego Katedrze św. Piotra.

6. Na prosbę ks. Arcybiskupa Adam Szala w Środę Popielcową taca przeznaczona jest na pomoc  dla Syrii, Turcji i Ukrainy.

7. Wpiątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim Msza św.      Dla tych którzy nie mogą w piątki uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w niedzielę o godz. 10.30 które poprowadzi Akcja Katolicka.

Podczas Gorzkich Żali taca przeznaczona jest tradycyjnie na kwiaty do Bożego Grobu.

Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz dzieci klas 6, 7 i 8 w ramach formacji przygotowującej do sakramentu bierzmowania zobowiązane są do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, choć zapraszamy by w miarę możliwości jak najwięcej nas w nich uczestniczyło i uwielbiało Jezusa, dziękowało za dar cierpienia, krzyża i zbawienia które nam wysłużył na krzyżu.

8. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 11.00 a po nich Msza św.

9. W niedzielę poświecenie i rozdanie książeczek dzieciom z kl. III przed Gorzkimi żalami.

10. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali lub za odmówwienie w piątki Wielkiego Postu po Komunii św. przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy "Oto ja dobry i najsłodszy Jezu..." można zyskać odpust zupełny pod zwyklymi warunkami.

11. Wielkopostne rekolekcje parafialne planowane są w naszej parafii za dwa tygodnie, od 3 do 5 marca tego roku (czyli piątek, sobota, niedziela) a wygłosi je o. Witold Radowski Redemptorysta.

12. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

13. Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…