27 II – 5 III 2023 r. I tydzień Wielkiego Postu

* o godz. 17.00, z nauką ogólną a po niej nauka stanowa dla rodziców,

- w niedzielę Msze św:

* o godz. 8.00, i 9.30, z nauką ogólną,

* o godz. 11.00Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich Msza św. z nauką ogólną.

2. Od piątku do niedzieli (od 3 do 5 marca) przeżywać będziemy wielkopostne rekolekcje parafialne a wygłosi je o. Witold Radowski Redemptorysta. Zapraszamy by w miarę mozliwości uczestniczyć w nich umacniając swą wiarę. Prosimy rodziców by posłali równiez na nie swe dzieci.

3. Kończymy dziś Tydzień Trzeźwości ale podjmujmy trzeźwość szczególnie w Wielkim Poście i módlmy się za naużywających alkoholu oraz za ich rodziny o pokój na świecie i powrót do Boga.

4. Bóg zapłać Paniom dekoratrkom za zrobienie dekoracji wielkopostnej w kościele.

5. Wpiątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim Msza św.      Dla tych którzy nie mogą w piątki uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w niedzielę o godz. 10.30 które poprowadzi Akcja Katolicka.

Podczas Gorzkich Żali taca przeznaczona jest tradycyjnie na kwiaty do Bożego Grobu.

Dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. oraz dzieci klas 6, 7 i 8 w ramach formacji przygotowującej do sakramentu bierzmowania zobowiązane są do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, choć zapraszamy by w miarę możliwości jak najwięcej nas w nich uczestniczyło i uwielbiało Jezusa, dziękowało za dar cierpienia, krzyża i zbawienia które nam wysłużył na krzyżu. Za udział w D. Krzyżowej i G. Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwyklymi warunkami.

6. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 11.00 a po nich Msza św.

7. Za tydzień składka na WSD. Również za tydzień ofiary do puszek na misje ad gentes.

8. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek i piątek wystawienie i adoracja Najświetszego Sakramentu od godziny 16.00,  i s. pokuty.

9. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

10Chorych z posługą sakramentalną z racji I Piątku nawiedzi się z Najświętszym Sakramentem i posługą sakramentalną w najbliższy piątek od ok. godz. 12.00.

11. Dziś w niedzielę poświecenie i rozdanie książeczek dzieciom z kl. III przed Gorzkimi żalami.

12. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kwiaty do B. Grobu jako dziękczynienie za udaną operację.

13. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Artur Guzik zam. w Kopytowej     i Iga Szymańska zam. Toki, zap. I.

14. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

15. Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…

Rekolekcje Wielkopostne. Kopytowa. 03 - 05. III. 2023 r.

Rekolekcje wygłosi Ojciec Witold Radowski CSsR

Piątek – 03.03.2023

16.00 – 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. S. spowiedzi.

17.00 – Droga Krzyżowa, a po niej Msza Św. z nauka ogólną

Sobota – 04.03.2023

9.30 – Msza Św. dla dzieci ze szkoły podstawowej

11.00 – Msza Św. z nauką ogólną dla chorych

z sakramentem namaszczenia chorych

16.15 – Nabożeństwo pierwszosobotnie (prowadzą parafianie).

17.00 – Msza Św. z nauką ogólną

nauka stanowa dla Rodziców