20 - 26 III 2023 r. IV tydzień wielkiego Postu

- codziennie Msza św o godz. 17.00, poza wtorkiem kiedy Msza św o godz. 7.00,

- w niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 11.00,

2. W najbliższy piątek ze względu na drogę krzyżową w plenerze najpierw Msza św o godz. 17.00 a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Dla tych którzy nie mogą w piątki uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, nabożeństwo Drogi Krzyżowej w niedzielę o godz. 10.30 które poprowadzi Akcja Katolicka.

3. Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 11.00 a po nich Msza św. Podczas Gorzkich Żali tradycją lat ubiegłych taca przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Dziś ofiary do puszki na Fundację Wzrastanie św. JP II po Mszach św. o godz. 8.00 i 9.30.

5. Jutro Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryji Panny przeniesiona z niedzieli. To dzień szczególnej modlitwy za naszych ojców oraz ks. Arcybiskupa seniora Józefa Michalika. Polecajmy ich w modlitwie i siebie temu wielkiemu patronowi.

6. Parafialna Droga Krzyżowa w plenerze, ulicami naszej parafii odbędzie się w piątek, to jest 24 marca. Prosimy więc by OSP Kopytowa i OSP Podniebyle jak co roku zabezpieczyła trasę przejścia, która będzie kierowała się od kościoła drogą jak na Podlas i na Stanowiska a zakończy się koło Państwa Wasłowicz i Capała. Zachęcamy aby podczas procesji nieść ze sobą znicze czy zapalone świece.

7. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jesteśmy poruszeni bestialstwem wojny w Ukrainie, ale i okrucieństwem zabijania nienarodzonych dzieci w łonie matki. Dlatego zachęcamy jak co roku do podęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, modląc sie codziennie dziesiątkiem różańca przez dziewięć miesięcy aby uratować życie dzieci poczętych a zagrożonych zabiciem. Wielu parafian co roku podejmuje tą adopcję. Zachęcamy również i w tym roku. Deklaracje Duchowej Adopcji są do wzięcia z komody w przedsionku kościoła. Wypełnione możemy złożyć na tacę lub do koszyczka przed ołtarzem w kościele. Modlitwę za nienarodzonym a zagrożonym śmiercią dzieckiem rozpoczynamy w sobotę 25 marca w dzień Świętości Życia. Niech Maryja Patronka tego dnia prowadzi wszystkich przez te dziewięć miesięcy, do dnia wielkiej Radości Bożego Narodzenia kiedy urodzi się jej syn Jezus i nasze adoptowane dzieci.

8. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).

9. KGW Stanowiska w najbliższą niedzielę proponuje zakup palm przed kościołem po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00.

10. Bóg zapłać Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Bożego grobu:

- św. Jadwigi Królowej P. Borys Kazimiery, Matki Bożej Królowej Rodzin P. Marii Hac, św. Jana z Dukli P. Marii Munia i św. Józefa Sebastiana Pelczara P. Zofii Sanockiej i pw. Wszystkich Świętych P. Barbary Dziadosz.

11. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

12. Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…