28 VIII – 3 IX 2023 r. XXI tydzień okresu zwykłego

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- w poniedziałek, środę, piątek, Msza św. o godz. 18.30,

- we wtorek, czwartek Msza św. o godz. 8.00, a w sobotę. o godz. 7.30,

- w najbliższą niedzielę 3 Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00,

2. Mimo że w tym tygodniu wypada 1 wrzesień, rozpoczęcie nowego roku szkolnego nastąpi za tydzień   4 września Mszą św. o godz. 8.00. Prosimy aby dziecii młodzież skorzystały z sakramentu pokuty       i Mszy św., aby przyjęły Jezusa do swego serca a rodzice, dziadkowie przypomnieli o tym swym pociechom oraz by spowiedzi nie zostawiać na ostatnią chwilę.

Jednocześnie przypominam, że państwo polskie nie funduje podręczkików do religii tak jak z innych przedmiotów ale uczniowie sami je zakupują w księgarni. Do kl. 4 i 8 SP są nowe podręczniki.

3. Dziś "Święto Pieczonego ziemniaka, pieroga i chleba". Zapraszamy wszystkich parafian i nie tylko. W programie od 15.00 do 18.00 występ zespołów śpiewaczych, Zespół Indygo, kuchnia regionalna, możliwość zakupu całego pieczonego chleba, barszczu z uszkami, frytek i innych. Istnieje możliwość zakupu fantów a dla dzieci będą bezpłatne atrakcje z funduszu antyalkoholowego dlatego że organizatorzy nie będą handlować alkoholem.

4. Najbliższy piątek to pierwszy piątek miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi godzinę przed Mszą św. a więc od godz. 17.30, do 18.30.

5. W najbliższy piątek objazd do chorych parafian z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Chorych, którzy byli zgłaszani do czerwca a chcą nadal przyjmować Eucharystię w pierwsze piątki nie potrzeba zgłaszać. Zgłaszamy tylko nowych chorych których co miesiąc nie nawiedzał kapłan.

6. Decyzją ks. Arcybiskupa Adama Szala na 9 dni przed uroczystością beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem dzieci w naszej archidiecezji odprawiona zostanie nowenna. Rozpocznie się ona w najbliższy pierwszy piątek 1 września.

7. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca o którą prosiła Maryja w swych objawieniach. W miarę możliwości przyjdźmy albo rozpocznijmy 5 pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczęcie ok. 45 minut przed Mszą św. a więc ok. 6.45.

8. Za tydzień w niedzielę składka na WSD Przemyśl.

9. W niedzielę różaniec prosi się by poprowadziła Akcja Katolicka w int. o trzeźwość narodu.

10. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynie grupie sprzątającej. W tym tygodniu o naszą świątynię i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

11. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

12. Intencje Mszalne:

13. W środę zapraszam na spotkanie Radę Parafialną po Mszy św.