12  - 18 II 2024 r. VI tydzień okresu zwykłego

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- przez cały tydzień Msza św. o godz. 17. 00 a w Środę Popielcową o godz. 7. 00, o godz. 17. 00

- w niedzielę Msza św. o godz. 8. 00, 9. 30 i 11. 00.

2. Bóg zapłać dziesiętnikom za trud i ofiarodawcom za ofiary złożone na ogrzewanie w kwocie ……………

3. Dziś Światowy Dzień Chorego – modlimy się w intencji chorych.

4. Dziś również rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych szczególnie w Wielkim Poście oraz do modlitwy o trzeźwość oraz za uzależnionych i ich rodziny.

5. W środę Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich którzy ukończyli 14 rok życia) oraz post ilościowy (wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60). Wprowadzajmy również dzieci w ducha pokuty. Dla nieobecnych można będzie zabrać popiół na chusteczkę podczas przyjmowania popiołu na swoją głowę jako znak łączności z pokutującym Kościołem. Od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

6. W piątki Wielkiego Postu o godz.  17. 00 Droga Krzyżowa a później Msza św.

7. W niedziele Wielkiego Postu jak co roku pół godz. przed sumą o godz.  10. 30  Droga Krzyżowa która poprowadzi Akcja Katolicka dla tych którzy nie mogą w niej uczestniczyć w piątki. O godz.  11. 00 Gorzkie Żale a po nich Msza św.

       Za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. Podczas Gorzkich Żali tradycyjnie będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.

9. Do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedzielę zachęcamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. oraz kl. VI, VII i VIII przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

10. Młodzież która chciała by uczestniczyć w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej proszona jest aby zgłosiła się do kancelarii parafialnej.

11. W najbliższą niedzielę na sumie dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i Komunii św. otrzymają poświęcone książeczki.

12. Bóg zapłać za wykonanie dekoracji wielkopostnej w kościele.

13. W Środę Popielcowa bezpośrednio po Mszy św. wielkopostna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w duchu Taize.

14. W czwartek na Mszę św, i spotkanie zapraszam Akcję Katolicką.

15. Oddając cześć Panu Jezusowi obecnemu w Eucharystii w Wielkim Poście pół godziny przed każdą Mszą św. wieczorem w dni powszednie wystawienie Najświętszego Sakramentu omadlając   i przygotowując naszą parafię i nasze serca do parafialnych misji świętych oraz konsekracji naszego kościoła i ołtarza w październiku 2024 r.

16. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o świątynie i wokół niej. W tym tygodniu o naszą świątynię  i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

16. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

17. Intencje Mszalne: