27 V - 2 VI 2024 r. uroczystość Trójcy Przenajswiętszej.

- w dni powszednie o godz. 18. 00.

- w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa o godz. 8. 00 i 11. 00.

- za tydzień w niedzielę, Msze św. o godz. 8. 00, 9. 30 i 11. 00.

2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

3. W ostatnią środę miesiąca przed Mszą św. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na różaniec do 7 boleści Matki Bożej w int. o dobrą śmierć dla nas oraz o nawrócenie zatwardziałych grzeszników.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. polowa koło domu ludowego w Podniebylu. Tak jak to zostało ustalone z niektórymi parafianami poszczególne ołtarze będą ustawione przy szkole podstawowej w Podniebylu (przygotowują pobliscy sąsiedzi), przy krzyżu jak na Skrzypieniec (przygotowują mieszkańcy Skrzypieńca), koło Pana sołtysa Kopytowej (prosimy o pomoc sąsiadów) oraz przy domu ludowym w Kopytowej (przygotowuje Klub Sportowy Polonia).

5. Bardzo prosimy aby obrazy w czasie procesji Bożego Ciała nieśli:

- Obraz I Koło Gospodyń Podniebyle, - Obraz II Koło Gospodyń Stanowiska, - Figurę Matki Bożej Fatimskiej KGW Krzyżówki. Prosimy OSP zarówno z Kopytowej jak i z Podniebyla o niesienie podczas procesji krzyża, feretronów, i baldachimu oraz o zadbanie o bezpieczeństwo na drodze podczas procesji        a dzieci o sypanie kwiatków i dzwonienie dzwonkami.

6. W piątek zakończenie nabożeństw majowych, od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

7. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca.

8. Za tydzień składka na WSD.

9. Bóg zapłać Panom za skrócenie, spawanie i zamontowanie elementów przy płocie, Panom za wykoszenie trawy na nowym cmentarzu a Paniom za prace przy kwiatach.

10. Różaniec w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 prosimy by poprowadziła Akcja Katolicka o trzeźwość narodu. Zmiana tajemnic różańcowych.

11. W piątek po Uroczystości Bożego Ciała i w jego Oktawie a więc 31 maja Metropolita Przemyski Ks. Arbp Adam Szal udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę. Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 31 maja zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje.

12. Z 13 na 14 VI tego roku (a więc od czwartku od godz. 19.00 do piątku do godziny 18.00) ponieważ parafianie pozytywnie odpowiedzieli na propozycje takiej modlitwy i wyrażają chęć jej kontynuacji zapraszamy na „24 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem w ręku”. Adoracja ma miejsce w ciszy, w skupieniu, modląc się na różańcu i rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryji. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii albo na stronie parafialnej tak, aby kościół nie był pusty w którejś godzinie, szczególnie w nocy.

13. Bóg zapłać za troskę o nasza świątynię i obejście. W tym tygodniu prosimy…

14. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.