12 – 18 VIII 2024 r. XIX tydzień okresu zwykłego

- w poniedziałek i piątek o godz. 19.00

- we wtorek i sobotę o godz. 7.00

- w środę, odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego o godz. 8.00 dla pracujących na drugą zmianę oraz uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.

- czwartek w uroczystość Wniebowzięcia NMP i w niedzielę, Msze św. o godz. 8. 00 i 11. 00

2. Zapraszamy by zapisywać się na „24 godzinną adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem w ręku” w ciszy, która odbędzie się  z 13 na 14 VIII tego roku (od wtorku od godz. 8.00 do środy do godz. 8.00).

3. W środę 14 sierpnia Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego o godz. 8.00 dla pracujących na drugą zmianę oraz uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.

Bardzo prosimy, aby podczas Odpustu parafialnego w czasie procesji nieśli:

- Obraz I: Koło Gospodyń Stanowiska,

- Obraz II: Koło Gospodyń Podniebyle

- Figurę Matki Bożej Fatimskiej KGW Krzyżówki.

- Figurę Pana Jezusa Margaretki.

Mamy jeszcze jeden nowy obraz Serca Pana Jezusa i Serca Matki Bożej, zrobiony na miejsce starego zniszczonego i zachęcamy by go również nosić podczas procesji przez na przykład Margaretki, Dom Senior Plus czy przez inne Panie lub zachęcamy chętne dziewczyny.

Skorzystajmy również ze spowiedzi, przyjmijmy Komunię św. i zyskajmy odpust zupełny przypisany odpustowi parafialnemu.

- OSP Kopytowa i Podniebyle prosimy by podczas procesji niosła krzyż, chorągwie, feretrony i baldachim.

4. W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny i obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów a na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych.

Delegacje z wieńcami ustawiają się przed sumą przed kościołem.

Po sumie procesja z modlitwą i oddaniem hołdu pod obeliskiem poległym w obronie naszej Ojczyzny. Delegacje i przedstawicieli prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w zakrystii.

Msza św. o godz. 8.00 i 11.00.

5. Różaniec w tym tygodniu prosimy by poprowadziły Róże Różańcowe:

- przed sumą odpustową w środę pw. św. Maksymiliana Kolbego P. Jana Gierlasińskiego,

- przed sumą w uroczystość Wniebowzięcia NMP pw. Matki Bożej Fatimskiej P. Marii Zajdel,

w niedzielę pw. św. Jana Pawła II P. Ruszel Kazimiery.

6. Bóg zapłać grupie parafian za troskę o nasza świątynię i obejście. W tym tygodniu prosimy…

7. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.