2 – 8 IX 2024 r. XXII tydzień okresu zwykłego

- od poniedziałku do piątku  o godz. 18.00,

- w sobotę  o godz. 8.00,

- w niedzielę 3 Msze św. o godz. 8. 00,  9. 30 i 11. 00

2. Wszystkich parafian, którzy mają groby swoich bliskich na naszym cmentarzu, prosimy o skontrolowanie tych nagrobków, ponieważ dochodzi na nich do niekontrolowanego wycieku parafiny a nawet dochodziło do samozapłonu znicza co grozi pożarem naszego cmentarza. Szczególnie narażone są na to niebezpieczeństwo kwadratowe znicze, których ścianki są zbudowane z małych szybek które się rozszczelniają pod wpływem temperatury spalanego wosku czy parafiny.

3. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. rozpoczynająca nowy rok szkolny 2 września w poniedziałek o godz. 8.00 . Prosimy by dzieci, młodzież i nauczyciele rozpoczęli ten nowy czas uczestnicząc we Mszy św. przyjmując Komunie św. i prosząc o błogosławieństwo Boże na cały rok szkolny.

4. 8.września w niedzielę zapraszamy wszystkich chętnych na dziękczynną pielgrzymkę do Markowej z racji pierwszej rocznicy beatyfikacji bł. rodziny Ulmów, podczas której prosić będziemy o pomoc dla rodzin naszej parafii i całej naszej Ojczyzny, szczególnie w tym czasie gdy nasze rodziny są tak bardzo atakowane. Wyjazd o godz. 12.00. Zapisy w zakrystii i u członków A. Katolickiej do środy włącznie. (Zabierzmy ze sobą składane krzesełka gdyby zabrakło miejsca w kościele i parasole aby chronić się przed słońcem lub deszczem.)

5.  W pierwszą środę miesiąca – zapraszamy pół przed Mszą św. do modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa patrona dobrej śmierci, a w pierwszy czwartek miesiąca modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

6. W czwartek i piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i możliwość spowiedzi godzinę przed Mszą św. a więc od godz. 17.00, do 18.00.

7.  W najbliższy piątek objazd do chorych parafian z posługą sakramentalną od godz. 12.00. Chorych, którzy byli zgłaszani do czerwca a chcą nadal przyjmować Eucharystię w pierwsze piątki nie potrzeba zgłaszać. Zgłaszamy tylko nowych chorych których wcześniej nie nawiedzał kapłan z posługą sakramentalną.

8. Klasy 6, 7 i 8 ze szkoły podstawowej zarówno z Kopytowej jak i z Podniebyla, zapraszamy w każdy pierwszy piątek na adorację, Mszę św. i spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

9. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca o którą prosiła Maryja w swych objawieniach. W miarę możliwości przyjdźmy albo rozpocznijmy 5 pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczęcie ok.  45 minut przed Mszą św. a więc ok. 7. 15.

10. Dziś składka na WSD.

11. Prosimy o zapisywanie się na „24 godzinna adorację P. Jezusa z różańcem w ręku” z 12 na 13 IX 24 r.

12. W najbliższą niedzielę Święto Narodzenia NMP – modlitwy dziękczynne za zbiory i modlitwa o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników. W niedzielę błogosławieństwo ziarna siewnego.

13. Różaniec w tym tygodniu w niedzielę przed sumą prosimy by poprowadziła Róża Różańcowa Matki Bożej Królowej Rodzin, P. Marii Hac.

14. W tym tygodniu na spotkania po Mszach św. zapraszamy: we wtorek Akcję Katolicką, w środę rodziców i dzieci kl. 3 przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. a w czwartek Radę Parafialną zaś w piątek kl. 6, 7 i 8.

15. Bóg zapłać Panom za wykoszenie trawy na parkingu nowego i starego cmentarza, na nowym cmentarzu, za wycięcie suchego drzewa, wszystkim którzy przyczynili się i pomogli w zorganizowaniu dożynek gminnych w naszej świątyni i wiosce oraz grupie parafian za troskę o nasza świątynię i obejście. W tym tygodniu prosimy…

16. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.