23 – 29 IX 2024 r. XXV tydzień okresu zwykłego

- w piątek dla dzieci  o godz. 9.30 i zakończenie rekolekcji o godz.  18.00

- w sobotę  o godz. 8.00,

- w niedzielę 3 Msze św. o godz. 8. 00,  9. 30 i 11. 00

Plan rekolekcji wypisany jest na karteczkach które leżą na ławkach. Można je sobie zabrać do domu oraz znajduje się na internetowej stronie parafii.

2. Z pomocą Boża rozpoczęliśmy w naszej parafii misje parafialne, które potrwają od 22 do 27 września (tzn. od niedzieli do piątku) a wygłosi je ojciec Roman Bakalarz OP. Życzymy aby ojciec czuł się dobrze wśród nas. Niech Bóg darzy na ten czas ojca łaską Ducha Św. i otworzy nasze serca na dar Bożego słowa. Skorzystajmy codziennie w miarę naszych możliwości z tego świętego czasu.

Taca podczas misji świętych tradycyjnie przeznaczona jest na potrzeby misji świętych.

3. Ogłoszenie Sołtysa wsi Podniebyle Zawiadamia się mieszkańców wsi Podniebyle, że dnia 25. 09. 2024 r. o godz. 17.00 w Domu Ludowym w Podniebylu odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na rok 2025.

4.  OSP Kopytowa i Podniebyle prosimy tradycyjnie o zabezpieczenie procesji na nowy cmentarz we wtorek 24 września. Procesja i zabezpieczenie zgłoszone zostało przeze mnie na Policję oraz do Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

5. W ostatnią środę miesiąca Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza pól godziny przed Mszą św. by modlić się o szczęśliwą o śmierć a więc w stanie łaski uświęcającej.

6. W związku z powodziami jakie nawiedziły Europę i nasz kraj w najbliższą niedzielę 29 września po Mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na pomoc powodzianom, które zostaną przekazane Caritas Archidiecezji Przemyskiej na pomoc powodzianom.

7. Różaniec w tym tygodniu w niedzielę przed sumą prosimy by poprowadziła Róża Różańcowa pw. św. siostry Faustyny Pani Buczyńskiej Aleksandry.

8. Bóg zapłać grupie parafian za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W tym tygodniu prosimy…

9. Bóg zapłać za prace w ubiegłym tygodniu: Panu za poprawienie odpadającego piaskowca przy schodach  zakrystii na od strony pola, Paniom za posadzenie kwiatów przy kościele i troskę o nie, Kołu Gospodyń za ufundowanie kwiatów, Panu za prace przy oświetleniu, Panom za wykoszenie trawy na nowym cmentarzu, Panu za zrobienie stopki pod nowy krzyż na nowym cmentarzu, Panom za pomoc przy wymontowywaniu i zamontowywaniu zarówno nowego krzyża jak i krzyża misyjnego sprzed kościoła, za czyszczenie i malowanie obu krzyży oraz za ich zamontowanie. Koszty tych prac zostaną podane po wykonaniu dalszych prac m. in. po czyszczeniu i malowaniu krzyża ze starego cmentarza w późniejszym terminie.

10. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.