Zesłanie Ducha Świętego – 09 czerwca 2019 r.

1.     Dziś Uroczystość Zesłania Ducha św. Za publiczne odmówienie hymnu  O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.     Jutro święto NMP Matki Kościoła.

3.     W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

4.     W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii świętej wielkanocnej.

5.     Różaniec w najbliższa niedzielę poprowadzi Róża p.w.  św. Wojciecha Pana Buczyński Fryderyk.

6.     W sobotę 15.06  młodzież klasy III gim. i VIII otrzyma Sakrament Bierzmowania. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie w środę i czwartek.

7.     Podziękowanie za zebrane ofiary w miesiącu maju. Listy są do odebrania w zakrystii na miesiąc czerwiec

8.     Podziękowanie za sprzątanie Kościoła.

9.     Intencje Mszy św.

VII Tydzień Okresu Wielkanocnego

1.     Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej diecezji w katedrze odbywają się święcenia diakonatu. Otoczmy naszą modlitwa nowo wyświęconych diakonów.

2.     Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3.     W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek miesiąca.

4.     W środę zawierzamy siebie i nasze rodziny św. Józefowi.

5.     Adoracja NS w pierwszy czwartek i piątek od godz. 17.00 z możliwością spowiedzi.

6.     Spotkanie przed sakramentem Bierzmowania będzie w piątek bezpośrednio po Mszy św.

7.     Do chorych pojedziemy w pierwszy piątek w godzinach uzgodnionych z chorymi.

8.     W niedzielę Zesłanie Ducha Świętego – kończymy okres wielkanocny.

9.     Różaniec w najbliższą niedzielę poprowadzi Róża p.w. św. Maksymiliana Kolbe Pana Jan Gierlasiński.

10.  Ogłoszenie Akcji Katolickiej

11. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

12. Podziękowanie za sprzątanie Kościoła.

13. Intencje Mszy św.

VI Niedziela Wielkanocna – 26 maja 2019 r.

1.     W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.

2.     W piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

3.     W piątek zakończenie nabożeństw majowych.

4.     Od soboty rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe.

5.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Możemy brać udział w 5 Pierwszych Sobotach.

6.     W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.     Podziękowanie za przywiezienie ławek dla młodzieży Grzesik Karol i Tłuściak Patryk oraz Pan Szczur Kazimierz.

8.     Ogłoszenie Komisarza wyborczego

9.     Do związku małżeńskiego przygotowuje się:

Malinowski Daniel Andrzej, s. Tadeusza, Barbary Baran, zam. Kopytowa 177 – Gądek Anna Monika, c. Grzegorz, Monika Jasiołek, zam. Wygoda 39 k/Bochnia, zap. II

Cypcar Dawid Adrian, s. Andrzej, Renata Gradowicz, zam. Kopytowa 50 – Zgrych Ewelina Małgorzata, c. Janusz, Teresa Kuc, zam. Zalesie 55, zap. II

Kozubal Maciej Józef, s. Witold, Bożena Kozubal, zam. Kopytowa 306 – Mróz Arleta Karolina, c. Andrzej, Wanda Droba, zam. Glinnik Polski 176, zap. II

II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego za odmówienie dziś Koronki do Bożego Miłosierdzia możemy zyskać odpust zupełny. Równocześnie dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  2. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy
  3. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
  4. W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.             W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w pierwszą  środę i czwartek. Spowiedź dzieci przed I Komunią będzie w czwartek od godz. 16.00.
  7. W niedzielę najbliższą Komunia św. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 16.00.
  8. Różaniec w najbliższa niedzielę poprowadzi Róża p.w. św. Sebastiana Pelczara Pani Sanocka Zofia.
  9. Podziękowanie rodzicom komunijnym.
  10.  Podziękowanie młodzieży Telma Kamil, Latkiewicz Michał, Dziadosz Jakub, Paszek Filip, Gromek Kamil oraz panu Tłusciak Daniel.
  11. Podziękowanie za sprzątanie kościoła.
  12. Intencje Mszy św.

CZUWANIA TRIUDUUM PASCHALNEGO 2019