Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

21. – 27. VI. 2021 R. XII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO.

            1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

We wtorek o godz. 7.00,  rano i w sobotę o 7.00 rano.

- w niedzielę o godz.8.00, 9.30, i 11.00, przez cały tydzień o godz.17.00.

 

            2. W poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, w czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

            3. W najbliższą niedzielę różaniec prosi się o poprowadzenie Różę pw. św. Stanisława bpa Pana Kazimierza Kubackiego.

 

            4. Jak w każdym miesiącu 25tego tak i w tym miesiącu w piątek pół godziny przed Mszą  
Św. modlimy się do św.Andrzeja Boboli w intencji naszej ojczyzny
W czasie modlitwy krótkie rozważania o Eucharystiiz racji przeżywanego 
roku Eucharystycznego. Zapraszamy.

 

            5. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu podjęli wszelkie prace wokół kościoła. Trwają również prace przy dachu plebanii, które zostaną zakończone w najbliższych dniach.

 

            6. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

 

            7. W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 8.00. Spowiedź w środę i czwartek od godz. 16.00. Prosi się by przypomnieć dzieciom o spowiedzi i Komunii św. dziękczynnej za kolejny rok nauki oraz, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. Podczas Mszy św. klasa VIII otrzyma świadectwa ukończenia katechizacji.

 

            8. Zapraszamy na 41, Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4 – 15 lipca 2021 r. Grupa św. Jana z Krosna pielgrzymuje w dniach 6 i 8 lipca. Spotkanie organizacyjne dla pątników odbędzie się w niedzielę 27 czerwca  w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie o godz. 16.00 Mszą świętą po której omawiane będą szczegóły pielgrzymki.

 

            9.Od dziś zostaje zniesiona  dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. Korzystajmy z daru Eucharystii i nie zaniedbujmy jej, ale czerpmy z daru zbawienia jakie podczas niej się dokonuje.

 

            10. Wykonane zostały nowe stojaki pod figury świętych ufundowane przez niektóre Róże Różańcowe i czcicieli św. Józefa, oraz Pana Pawła, który wykonał je z dębu oraz jedną ufundował. Bóg zapłać za kolejną cegiełkę na chwałę Bożą oraz by upiększyć naszą świątynię parafialną.

 

            11. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Maciej Stanisław Jucha ur. w Krośnie, zam. w Odrzykoniu i Monika Stanisława Kwiatkowska ur. w Rymanowie, zam. w Kopytowej. Zapowiedź II.

14. – 20. VI. 2021 R. XI TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO.

 

            1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- w niedzielę o godz.8.00, 9.30, i 11.00, przez cały tydzień o godz.17.00.

 

            2. W poniedziałek wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika a w czwartek św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

           

            3. W najbliższą niedzielę różaniec prosi się o poprowadzenie Różę pw. św. Jana Pawła II Pani Ruszel Kazimiery

 

            4. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu podjęli wszelkie prace wokół kościoła. Rozpoczęliśmy również prace przy dachu plebanii.

 

            5. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

 

            6. Młodzież klasy 8 w najbliższy wtorek w kościele parafialnym w Łubnie o godz. 18.00 przyjmie sakrament bierzmowania. Prośmy dla nich w naszych modlitwach o dary Ducha Świętego a ja będę w ich intencji i ich rodzin sprawował Mszę św. podczas sakramentu bierzmowania w Łubnie.

 

            7. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 19 czerwca 
(sobota). Wyjazd z piątku na sobotę, powrót sobota wieczorem.Zapisy do środy u członków Akcji Katolickiej. Dalsze szczegóły po zebraniu informacji o ilości pielgrzymów. Zapraszamy.

 

            8. Zapraszamy również na 41, Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4 – 15 lipca 2021 r. Grupa św. Jana z krosna pielgrzymuje w dniach 6 i 7 lipca. Zgłoszenia u ks. Pawła Dzioba pod nrem tel. 697 697 746. Szczegóły również na stronie: pielgrzymka.przemyska.pl

 

            9.Wobec poprawiającej się sytuacji pandemicznej w kraju, biskupi z uznaniem przyjęli decyzję rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego. Podjęli także jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach.

 

            10. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Maciej Stanisław Jucha ur. w Krośnie, zam. w Odrzykoniu i Monika Stanisława Kwiatkowska ur. w Rymanowie, zam. w Kopytowej. Zapowiedź I.

 

            11. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

 

            12. Intencje Mszalne:

 

 

 

7. – 13. VI. 2021 R. X TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO.

 

            1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- w niedzielę o godz.8.00, 9.30, i 11.00, przez cały tydzień o godz.17.00.

 

            2. Informacja dla mieszkańców Gminy Chorkówka. W związku z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań, Wójt Gminy Chorkówka przekazuje do wiadomości, że jest to zadanie realizowane przez Główny Urząd Statystyczny a Urzędy Gmin są ustawowo zobowiązane do pomocy w realizacji spisu. Spis jest obowiązkowy dla nas wszystkich. Jeden z domowników może spisać wszystkie osoby z nim zamieszkujące. Jeżeli ktoś nie spisze się samodzielnie przez stronę internetową spis.gov.pl, może spisać się w Urzędzie Gminy pokój nr 3 na parterze korzystając z pomocy pracowników. Do mieszkańców, którzy nie spiszą się przez internet, będzie telefonował rachmistrz, aby dokonać spisu telefonicznie. Rachmistrze spisowi dzwonią z telefonu 22 828 88 88. Jest to nr jednakowy w całej Polsce. Prosimy o aktywniejszy udział w spisie i udzielanie rachmistrzom odpowiedzi. Szczegóły na stronie internetowej spis.gov.pl oraz na stronie gminy. Wójt Gminy Chorkówka, Grzegorz Węgrzynowski.

           

            3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęca się do udziału w procesjach eucharystycznych.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

 

            4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

            5. W najbliższą niedzielę różaniec prosi się o poprowadzenie Różę pw. Matki Bożej Fatimskiej Pani Zajdel Marii.

 

            6.Bóg zapłać za tak liczną obecność modlitewną podczas Uroczystości Bożego Ciała i procesji wszystkim parafianom oraz tym, którzy podjęli trud wykonania ołtarzy wokół kościoła, OSP zarówno z Kopytowej jak i z Podniebyla, dziewczynkom za sypanie kwiatów, chłopcom za dzwonienie, niosącym obrazy i figury, Pani kościelnej, Pani Organistce, scholii,  ministrantom i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w modlitewnym przeżyciu Uroczystości Bożego Ciała.

 

            7. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie i prowadzili ją podczas Archidiecezjalnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w ubiegłą sobotę.

 

            8. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłym tygodniu podjęli wszelkie prace wokół kościoła.

 

            9. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

 

            10.Spotkanie przygotowujące do s. bierzmowania klasy 8 u nas w Kopytowej we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 zaś Triduum w Łubnie w piątek, sobotę i następny poniedziałek na godz. 18.00 (11, 12 i 14 czerwiec).

W sobotę 12 czerwca w Łubnie egzamin przed ks. dziekanem. Wszystkie te spotkania są obowiązkowe.

 

            11. Na jutro po Mszy św. i procesji a więc ok. 17.45 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

           

            12. Bóg zapłać za ofiary zebrane w maju w kwocie… Proszę dziesiętników o odebranie list na miesiąc czerwiec.

            13. Dziś składka na WSD.

            14. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

            15. Intencje Mszalne:

31. V. – 6. VI. 2021 R. IX TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

 

            1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- w niedzielę o godz.8.00, 9.30, i 11.00, przez cały tydzień o godz.17.00, zaś w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 8.00 i 11.00.

           

            2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej a w poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych, zaś od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.

 

            3. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.

             Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. a w piątek godzinę przed Mszą św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00

            W pierwszą  środę zapraszamy tradycyjnie czcicieli św. Józefa na nabożeństwo do tego wielkiego patrona, w I piątek, nabożeństwo I piątkowe do Serca Pana Jezusa, a w I sobotę Nabożeństwo Pierwszych sobót miesiąca o które prosiła Maryja by wynagradzać zniewagi Jej Niepokalanemu Sercu.

 

            4. Chorych, którzy życzą sobie posługę sakramentalną z racji I go piątku zgłaszamy w zakrystii.

 

            5. Przez cały rok w wyznaczonych parafiach naszej Archidiecezji trwa codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w najbliższą sobotę decyzją ks. Arcybiskupa w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 12.00 do Mszy św. czyli do 17.00.

         Program Adoracji:

1) Godzina 12.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji.

2) Godzina 12.10 I część Różańcaz krótkimi rozważaniami poprowadzi Róża Królowej Pokoju.

3) Godzina 13.00 II część Różańca,poprowadzi Róża św. Jana Pawła II

4) Godzina 14.00 III część Różańcapoprowadzi Róża świętej Łucji

5)Godzina 15.00 Godzina Miłosierdziapoprowadzi Apostolat Margaretka

6)Godzina 15.30 – 16.00 poprowadziSchola

7)Godzina 16.00 – 17.00 IV część Różańca i Rozważanie Pierwszosobotniepoprowadzi Akcja Katolicka

 

            Na Adorację Najświętszego Sakramentu w miarę możliwości zapraszamy parafian z poszczególnych części parafii:

1) Godzina 12.00 – 13.00 Podgóra I i Podgóra II

2) Godzina 13.00 – 14.00Stanowiska i parafianie przy głównej drodze od Faliszówki do kościoła i krzyżówki

3) Godzina 14.00 – 15.00Hajdasz i Zręcka

4) Godzina 15.00 – 16.00Podniebyle Skrzypieniec i Podlas

5) Godzina 16.00 – 17.00 Budy I i II oraz od Dworu do krzyżówekłącznie z Zawodzianami

 

            6. Za tydzień składka na WSD

           

            7. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych a różaniec prosi się by poprowadziła Róża pw. Świętego Wojciecha Pana Fryderyka Buczyńskiego.     

 

            8. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

 

            9. Kierownictwo Dziennego Domu Senior Plus w Kopytowej wraz z uczestnikami, ponownie serdecznie zachęcają i zapraszają wszystkich mieszkańców spełniających warunki uczestnictwa, czyli ukończony 60 ty rok życia i brak aktywności zawodowej do czynnego uczestnictwa w charakterze domowników ww. miejsca. Dom został otwarty końcem stycznia bieżącego roku. Znajduje się w budynku dawnej tzw. starej szkoły która przeszła gruntowny remont i została dostosowana specjalnie dla potrzeb seniorów. W dziennym domu, można w sposób miły, pożyteczny i twórczy spędzić swój czas, jednocześnie przyczyniając się do dbania o wspólne dobro, czego ostatnim przykładem jest odnowienie figury św. Józefa w kościele nieodpłatnie i bezinteresownie przez pracownika domu Panią Magdalenę Pacek przy użyciu profesjonalnych farb i komponentów renowacyjnych w roku św. Józefa. Warto robić coś wspólnie czego efekty są widoczne. Podpisany: Kierownik Domu Rafał Pasterczyk wraz z Magdaleną Pacek i domownikami.

 

            10. W tym tygodniu wykonano następujące prace w kościele i wokół niego:

- podłączenie i zainstalowanie nowego słupa elektrycznego, demontaż starego. Bóg zapłać Rejonowi Energetycznemu Krosno a parafianom za prace przy niwelacji terenu.

- podarowano i posadzono kwiaty przy wjeździe do kościoła. Bóg zapłać.

- zakupiono i posadzono krzewy wokół kościoła przy pasie procesyjnym wyłożono włókniną i wysypano kamieniem dekoracyjnym. Koszt 1660 zł. Bóg zapłać parafianom za bezinteresowna pracę.

- odnowiono (jak wspomniano wyżej) figurę św. Józefa. Bóg zapłać Pani za pracę a fundatorce za pokrycie kosztów farb i komponentów renowacyjnych.

-   Bóg zapłać Panu i firmie fotograficznej za wykonanie dronem zdjęć kościoła i obejścia aby w przyszłości uaktualnić stronę parafialną ze zdjęciami obecnego stanu kościoła i jego obejścia.

           

 

            11. Dziś po sumie spotkanie rodziców i kl. 8 przygotowującej się do przyjęcia s. bierzmowania.

 

            12. W Uroczystość Bożego Ciaław czwartek procesja po Mszy św. o godz. 11.00 ze względu na ograniczenia pandemiczne nie przez wioskę ale wokół kościoła a za uczestnictwo w niej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jeśli pogoda pozwoli Msza św. odprawiana będzie przy ołtarzu polowym wystawionym przed kościołem a po Mszy św. procesja wokół kościoła.

            Proszę by ołtarze przy kościele – nie przy swych posesjach - przygotowały rodziny które zgodziły się by to czynić. Do ołtarzy można wykorzystać stacje różańcowe wokół kościoła i ustawić stolik na monstrancję albo wykonać nowe ołtarze. Proszę by ołtarze przygotowały: Pierwszy Rodzina Krzysztyniak, Drugi Rodzina Węgrzyn i Kłosowscy, Trzeci Rodzina Motyka i Czwarty Zespół Śpiewaczy Jutrzenka.

           

             Bardzo proszę, aby obrazy w czasie procesji nieśli:

- Obraz I: Koło Gospodyń Stanowiska,

- Obraz II: kandydaci do s. bierzmowania z klasy 8: Tłuściak Oskar, Paszek Wiktor, Krzywda Damian i Kochanik Gabriel

- Obraz III: kandydatki do s. bierzmowania z klasy 8: Huczwa Magdalena, Janik Amelia, Szymbara Wiktoria i Wojtowicz Kinga.

- Figurę Matki Bożej Fatimskiej KGW Krzyżówki.

            Proszę OSP o niesienie podczas procesji krzyża, feretronów i baldachimu.

Wszystkie dzieci a szczególnie dziewczynki z klasy III zapraszamy do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia dzwonkami podczas procesji w Boże Ciało i przez całą Oktawę Bożego Ciała.

 

            13. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

 

            14. Intencje Mszalne:

 

 

24. – 30. V. 2021 R. VIII TYDZIEŃ OKRESU ZWYKŁEGO. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

 

            1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- w niedzielę o godz.8.00, 9.30, i 11.00, przez cały tydzień o godz.17.00, a po niej majówka z Litanią Loretańską do Maryji, na którą zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci, by prosić o wstawiennictwo za nas Maryję u Boga w tych trudnych czasach.

           

            2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.Kończy się okres Wielkanocy. Za publiczne odmówienie Hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź… można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jutro święto NMP Matki Kościoła.

 

            3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

           

            4. W najbliższą niedzielę prosi się by różaniec poprowadziła Róża pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbe Pana Jana Gierlasińskiego.  

           

            5. Tradycyjnie 25 maja ( tj. wtorek) pół godziny przed Mszą świętą zapraszamy na modlitwa do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny i krótkie rozważania o Eucharystii w związku z przeżywanym Rokiem  Eucharystycznym. Bóg zapłać wszystkim którzy brali udział w ubiegłą niedzielę w nabożeństwie do          św. A. Boboli w intencji naszej Ojczyzny. Na komodzie w przedsionku kościoła wyłożone są litanie do św. A. Boboli dla tych którzy chcą kontynuować modlitwę w intencjach własnych czy to za ojczyznę lub parafię.

 

            6. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej… W najbliższym tygodniu prosimy by o kościół i jego obejście zatroszczyli się …

 

            7. Bóg zapłać Panu za bezinteresowne wykoszenie trawy na cmentarzu.

 

            8. Bóg zapłać Panom z parafii za bezinteresowne wykonanie wykopu do nowego słupa elektrycznego. Jak zauważyliśmy poprosiliśmy o nowy słup elektryczny w związku z tym, że stary pochyla się i grozi zawaleniem. W związku z tym w najbliższą środę jeśli pogoda pozwoli nastąpi podłączenie i zainstalowanie okablowania dlatego też od 9.00 do 13.00 może nie być dostępu do energii elektrycznej. Za utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie.

 

            9. 15 czerwca w kościele parafialnym w Łubnie młodzież parafii Łubno, Łubienko i Kopytowa przyjmie sakrament bierzmowania. W związku z tym na jutro na poniedziałek zapraszam wszystkich uczniów klasy 8 zarówno uczących się w szkole Podstawowej w Kopytowej jak i w innych szkołach a należącej do naszej parafii na spotkanie na majówkę i spotkanie o godz. 18.00.

           

            10. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Tomasz Sokal ur. w Zamościu, zam. w Kopytowej i Kinga Anna Szymbara ur. w Krośnie, zam. w Kopytowej. Zapowiedź II.

            Krzysztof  Wasłowicz  ur. w Krośnie, zam. w Podniebylu i Dorota Buczyńska ur. w Krośnie, zam. w Kopytowej. Zapowiedź II.

            Tomasz Czechowski ur. w Krośnie, zam. w Podniebylu i Angelina Athina  Czechowska ur. w Atenach, zam. w Podniebyle. Zapowiedź II.

           

            11. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

            12. Intencje Mszalne:

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.