CZUWANIA TRIUDUUM PASCHALNEGO 2019

Wielki Tydzień 2019

1. Różaniec w poniedziałek wielkanocny poprowadzi Róża p.w. MB Różańcowej Pani Witka Teresa.
  2. Różaniec w najbliższą niedzielę 21 kwietnia Róża p.w. Królowej Pokoju Pani Wasłowicz Zofia.
  3. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30
  4. Droga Krzyżowa o godz. 17.30
  5. Msze św. od pon., wt. Godz. 18.00, śr.- godz. 8.00, czw., pt.- godz. 18,00so. – godz. 19.00 W wielką sobotę przynosimy do Kościoła zakupione paschaliki lub świece. W przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii  jest wywieszona kolejność adoracji na Triduum Paschalne. Zaplanujmy sobie prace domowe tak, abyśmy mogli wszyscy uczestniczyć w celebracji Triduum Paschalnego.
  6. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne obchodzić będziemy w tym dniu pamiątkę ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii.
  7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy.
  8. W Wielką Sobotę poświecenie pokarmów; w kościele parafialnym 10.00 i 11.00, na Stanowiskach 10.30, na Podniebylu 10.00, Skrzypieńcu 10.15, Hajdaszu 9.30. Ofiary złożone w czasie poświęcenia pokarmów są przeznaczone na Msze św. za mieszkańców z poszczególnych rejonów zamieszkania.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą o godz. 6.00, 10, 11.30. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30 a po niej procesja ma cmentarz.
  10. OSP z Kopytowej i Podniebyla proszę o wystawienie straży przy Bożym Grobie.
  11. Spotkanie ministrantów będzie we wtorek po Mszy św. o godz.18.00
  12. Proszę młodzież o przygotowanie adoracji w wielki piątek zaś Zespół Śpiewaczy  Jutrzenka, proszę o poprowadzenie trzech części Gorzkich Żali i adoracji w wielką sobotę.
  13. Podziękowanie za Drogę Krzyżową
  14. Podziękowanie za zrobione palmy: Świetlicy Środowiskowej w Podniebylu oraz Pani Iwonie Ryczek i Agacie Kubackiej oraz Magdalenie Dąbrowskiej.
  15. Dziękuję Różom Różańcowym za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu; Róży p.w. św. Sebastiana Pelczara - Sanocka Zofia, p.w. św. Maksymiliana Kolbe – Gierlasiński Jan, p.w. Królowej Jadwigi – Borys Kazimiera, p.w. Matki Kościoła – Sysoł Wioletta, p.w. św. Cycylii – Buczynska Katarzyna, p.w. św. Faustyny – Buczyńska Aleksandra, p.w. św. Wojciecha – Buczyński Fryderyk.
  16. W tym tygodniu pracowali przy Kościele; Paweł Konop i Krystian Konop, Telma Kamil, Krzysztyniak Bogumił, Dusza Sławomir, Gac Łukasz, Kozubal Artur, Munia Maciej oraz dziękuje Paniom z KGW  za udekorowanie obrazów na procesję - Bóg zapłać
  17. Podziękowanie za sprzątanie Kościoła.
  18. Intencje Mszy św.

Rekolekcje Wielkopostne

Piątek 12.04.2019

• Msza św. ogólna z kazaniem,
  • po Mszy św. parafialna Droga Krzyżowa.

Sobota 13.04.2019

• Msza św. dla dzieci szkolnych o godz. 12.00
  • Msza św. z Kazaniem ogólnym
  • Po Mszy św. – nauka stanowa dla kobiet

Niedziela 14.04.2019

• Msza św. z kazaniem ogólnym godz. 8.00
  • Msza św. z kazaniem ogólnym godz. 11.00
  • Po Mszy św. – nauka stanowa dla mężczyzn
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30
  • Msza św. bez kazania

V Tydzień Wielkiego Postu 7.4.2019

1. Różaniec w najbliższą niedzielę o godz. 8.00 poprowadzi Róża p.w. św. Łucji Pani Krzysik Zofii.
  2. Gorzkie Żale o godz. 15.30
  3. Droga Krzyżowa o godz. 17.30
  4. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli niedziela Palmowa. Palmy będą poświęcane na mszy św. o godz. 8.00 i 11.00.
  5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  6. Od 12 kwietnia w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Rozpoczną się one Mszą św. o godz. 18.00 po niej Msza św. w plenerze – pójdziemy drogą cmentarna w kierunku rodziny Szczur, na Budy I. Zakończymy naszą parafialną Drogę Krzyżową przy krzyżu misyjnym obok Kościoła. Proszę poszczególne osoby ze stowarzyszeń i organizacji kościelnych i społecznych o wyznaczenie osób do czytania Drogi Krzyżowej i niesienia Krzyża.
  7. Zaproszenie – Wójt Gminy Chorkówka, Dyrektor GOK I Koło Gospodyń Wiejskich w Zręcinie – zapraszają na XX Karpacką Wielkanoc 13 kwietnia w Domu Ludowym w Zręcinie.
  8. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kopytowej zaprasza na kiermasz wielkanocny 13 i 14 kwietnia po Mszy św. w Kościele. Na kiermaszu będzie można zakupić stroiki świąteczne, palmy, kartki, ozdoby i wypieki wykonane przez uczniów i ich rodziców.
  9. Ogłoszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej
  10. Podziękowanie za sprzątanie Kościoła.
  11. Intencje Mszy św.

III Niedziela Wielkiego Postu - 24 III 2019 r.

1. Różaniec w najbliższą niedzielę o godz. 8.00  poprowadzi Róża p.w. św. siostry Faustyny Buczyńska Aleksandra.
  2. Jutro tj. pon. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości życia. Modlimy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.
  3. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.30 po nich Msza św.
  4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a po niej Msza św.
  5. Do nabycia są jeszcze baranki wielkanocne i paschaliki .
  6. Z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu. Wskazówki zegara przestawimy z 2.00 na 3.00.
  7. Podziękowanie Panu Maciejowi Motyka za prace przy kościele.
  8. Ogłoszenie Pana Wójta Gminy.
  9. Prośba do stojących i opierających się o scianę.
  10. Podziękowanie za sprzątanie Kościoła.
  11. Intencje Mszy św.