Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

Święto Świętej Rodziny. 29. XII. 2019 r. – 5. 01. 2020 r.

1. Dziś w  niedzielę Świętej Rodziny po Mszy św. o godz. 11.30błogosławieństwo małych dzieci.

            2. Msze św. w tym tygodniu:

            - W poniedziałek 30.12.2019 r. o godz. 8.00

            - We wtorek 31.12.2019 r. Zakończenie Starego Roku o godz. 16.00. Znajdźmy czas, abyśmy mogli podziękować Panu Bogu za otrzymane od Niego łaski, dary i opiekę w minionym roku, oraz przeprosić za każdy brak miłości, wiary i zmarnowane okazje do czynienia dobra, miłości i wiary. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie i odmówienie i odśpiewanie Hymnu Ciebie Boga wysławiamy… możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

            3) W środę 1. 01. 2020 r. Nowy Rok2020,Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Za odśpiewanie Hymnu o Stworzycielu Duchu Przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

            4) W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.  Msza św. o godz. 8.00 rano

Wizyta u chorych z Najświętszym Sakramentem zostaje przełożona na późniejszy termin który zostanie ogłoszony, a więc w najbliższy piątek nie będzie nawiedzenia chorych.

            5) W niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30         

            3. Akcja Katolicka jak co roku zaprasza dzieci pierwszokomunijne na Konkurs Szopek. Szopki przynosimy do zakrystii a rozstrzygnięcie konkursu podczas Opłatka Parafialnego 6 stycznia 2019 r.

            4.Różaniec prosimy by poprowadziła w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 1.01.2020 roku Róża pw. Królowej Pokoju, Wasłowicz Zofii a w niedzielę 5. 01.2020 r. Akcja Katolicka w intencji o trzeźwość narodu.

            Nadal prosimy o modlitwę różańcową w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca za siebie nawzajem i za naszą parafię o wypełnienie woli Bożej, i by zapanowała w naszej parafii jedność, zgoda i głęboka ufność Bogu.   

            5. Wszystkim parafianom i naszym gościom dziękuję za piękne, w wiarą przeżycie Świąt Bożego Narodzenia, za tak liczny udział i przyjęcie Chrystusa w Komunii św. do swego serca.

Wiele osób zaangażowało się czynnie i ofiarowało wszelką pomoc w przeżycie i przygotowaniu tych Świąt. Szczególne Bóg zapłać:

- Panom muzykom za piękną oprawę muzyczną Pasterki, Panu za zamontowanie świecącej szopki na dzwonnicy, - Panom za naprawienie aniołka kt. nie chciał mówić Bóg zapłać, - Pani wraz z rodziną za ręcznie robione bąbki choinkowe, - Panu organiście za kolędy z wierzy kościelnej mimo problemów technicznych, - Pani kościelnej służbie liturgicznej i scholii, - scholi i ministrantom za pomoc przy strojeniu choinek, - Paniom za strojeenie szopki, - Panom elektrykom za usuwanie awarii,  - Panu za zamontowanie licznika do wody w kościele, - kuchni za poczęstunek w czasie spowiedzi i parafiankom, gospodyniom domowym za pomoc i ciasto na spowiedź i święta. Wszystkim bez wyjątku jeszcze raz Bóg zapłać za wszelkie dobro. Niech Pan Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem na Nowy Rok i całe życie.

            6. Za tydzień składka na WSD

            7. Z wizytą duszpasterską i błogosławieństwem kolędowym naszych domów, i nas samych udam się w następującej kolejności:

- W poniedziałek 30.12.2019 r. -  Hajdasz i ulica Zręcka od 9.00

- w czwartek 2.01.2020 r. od godz. 14.30 od P. Stefańskich, od P. Król na Stanowiskach wzdłuż górnej drogi w stronę Podgóry I ,tzn. do krzyżówki na Podlas i osiedle Romów

- w piątek 3.01.2020 r. od godz. 9.00 Podniebyl tradycyjnie od rodziny Gawor  od strony Olszyn

            Bardzo proszę by jeśli to możliwe o podwiezienie samochodem, wówczas nie musiał bym się co chwilę wracać po swój samochód. Gdyby dany rejon nie był w stanie przyjechać po nas proszę to wcześniej zgłosić. Bóg zapłać za zrozumienie.

            8.Bóg zapłać za sprzątanie i troskę o naszą świątynie…

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.