III Niedziela Zwykła 26. I – 2.II. 2020 r.

Dziś Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek zachęca nas, byśmy czytali, uważnie słuchali i rozważali Je w swoim sercu, oraz żyli tym Słowem Bożym na co dzień.

1. Msze święte w niedziele i święta o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

2. Msze św. w dni powszednieo godz. 17.00.

3. W najbliższym tygodniu modlimy się przez wstawiennictwo świętych: we wtorek św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, w piątek św. Jana Bosko, prezbitera.

4. W niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiegoi poświęcenie gromnic. Jest to dzień życia konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego w naszej archidiecezji i o święte powołania żeńskie i męskie do zgromadzeń zakonnych.

Taca przeznaczona na potrzeby archidiecezji oraz zbiórka do puszek na zakony klauzulowe.

5.Różaniec w najbliższą niedzielę 2 lutego z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca proszę by poprowadziła Akcja Katolicka w intencji o trzeźwość narodu oraz  o święte powołania żeńskie i męskie do zgromadzeń zakonnych.

Nadal proszę o modlitwę różańcową w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca za siebie nawzajem i za naszą parafię o wypełnienie woli Bożej, i by zapanowała w naszej parafii jedność, zgoda i głęboka ufność Bogu.

6.W tym tygodniu Pierwsza Sobota miesiąca. Zachęcam by wypełnić prośbę Matki Bożej która w swych objawieniach prosiła, by obchodzić 5 pierwszych sobót miesiąca. Informacje na temat jak obchodzić Pierwsze Soboty Miesiąca znajdziemy m.in. na folderze, który otrzymaliśmy podczas wizyty duszpasterskiej. Rozpoczęcie Pierwszej Soboty miesiąca następuje 45 minut przed Mszą św. a więc o godz. 16.15 z wyjątkiem najbliższej soboty a przyczyna zostanie podana poniżej.

7. Przez cały rok w wyznaczonych parafiach naszej Archidiecezji trwa codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w sobotę to jest 1 lutego decyzją ks. Arcybiskupa w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 12.00 do Mszy św. czyli do 17.00.

Program Adoracji:

1) Godzina 12.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji.

2) Godzina 12.30I część Różańcaz krótkimi rozważaniami poprowadzi Róża Królowej Pokoju.

3)Godzina 13.30II część Różańca,poprowadzi Róża św. Jana Pawła II

4) Godzina 14.15 III część Różańcapoprowadzi Róża świętej Łucji

5)Godzina 15.00 Godzina Miłosierdziapoprowadzi Apostolat Margaretka

6)Godzina 15.30 Schola