XIII Niedziela Zwykła 28 VI 2020 r.

1. W czasie wakacji porządek Mszy świętych od następnej niedzieli  tj. 5 VII wygląda następująco:

- w niedzielę tak jak to było w poprzednie lata począwszy od Mszy św. w najbliższą niedzielę będą w naszej świątyni 2 Msze św. o godz.  8.00 i o godz. 10.30.

W tygodniu począwszy od za tydzień, czyli od poniedziałku 6 VII (nie od jutra) Msze św. będą na przemian w jeden dzień rano a w drugi wieczorem tak jak to jest w sąsiednich parafiach np. w Żeglcach.

Godziny Mszy św. zostaną podane w najbliższą niedzielę.

2. Przez cały tydzień Msza św. o godz. 18.00 na którą zapraszamy dzieci klasy III, wraz ze swymi rodzinami,które przeżywać będą tzw. Biały Tydzień. Nie przynosimy świec.

3.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 18.00. Składka z uroczystości przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej zaś w niedzielę składka na WSD Przemyśl. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych

4. W niedzielę o godz. 10.30, Msza św. rocznicowa dzieci klasy IV, które na próbę zapraszam we wtorek na godz. 17.00.

5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Różaniecproszę bypoprowadziła Akcja Katolicka w intencji o trzeźwość narodu.Nadal proszę o modlitwę w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca  w intencji naszej parafii Ojczyzny o ustanie pandemii o odpowiednią pogodę i nawrócenie świata bo Pan Bóg daje nam ostatnio znaki ostrzegawcze obserwując świat wokół nas, który odchodzi od Boga.

6.W dniach od 4 do 16 lipca podejmujemy Sztafetę Różańcową w naszych domach modląc się na różańcu w wyznaczonych godzinach przez 4 osoby z parafii 1 cząstką różańca. Z naszej parafii zgłosiło się już 4 osoby. Zachęcamy by dołączyć jeszcze do tej modlitwy zgłosić się i modlić w intencjach wyznaczonych przez ks. arcybiskupa Adama Szala. Nasza parafia ma wyznaczony dzień 7 lipca o godz. 8.30.

7. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę w kwocie 1400 zł złożoną z racji I spowiedzi i Komunii św. Kwotę tę przeznaczymy w przyszłości na nowe tabernakulum jako dar eucharystyczny.

8. W związku z powodzią ks. arb prosi o ofiary do puszek w niedzielę 5 VII na pomoc powodzianom.

9.Bóg zapłaćrodzicom komunijnym za troskę w tym tygodniu o kościół i jego obejście.

W najbliższym tygodniu proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

10. Bóg zapłać również Panom za zrobienie w tym tygodniu odgromienia na kościele a OSP Kopytowa za wypożyczenie drabiny strażackiej do tychże prac.

11. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. a w czwartek i piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00

a). W I środę zapraszamy tradycyjnie czcicieli św. Józefa na nabożeństwo do tego wielkiego patrona,

b). W I czwartek na nabożeństwo do św. Jana Pawła II i modlitwę o święte powołania kapłańskie i o świętość kapłanów,

c). W I piątek, na nabożeństwo I piątkowe do Serca Pana Jezusa,

d). W I sobotę na Nabożeństwo Pierwszych sobót miesiąca jak prosiła Maryja wynagradzając zniewagi Jej Niepokalanemu Sercu.

12Chorych z posługą sakramentalną z racji I Piątku nawiedzę w najbliższy piątek.

13. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:

Stanek Grzegorz Daniel zamieszkały w Porębach i Gajda Patrycja zamieszkała w Podniebyle. Zapow. II.