13 – 20 VIII 2023 r. XIX tydzień okresu zwykłego

- w poniedziałek 14 sierpnia Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego o godz. 8.00 dla pracujących na drugą zmianę oraz uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00.

Bardzo prosimy, aby podczas Odpustu parafialnego w czasie procesji nieśli:

- Obraz I: Koło Gospodyń Stanowiska,

- Obraz II: Koło Gospodyń Podniebyle

- Figurę Matki Bożej Fatimskiej KGW Krzyżówki.

- OSP Kopytowa i Podniebyle krzyż, chorągwie, feretrony i baldachim.

- we wtorek, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny i obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów a na sumie poświęcenie wieńców dożynkowych. Delegacje z wieńcami ustawiają się przed sumą przed kościołem.

Po sumie procesja z modlitwą i oddaniem hołdu pod obeliskiem poległym w obronie naszej Ojczyzny. Delegacje i przedstawicieli prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie w zakrystii. Msza św. o godz. 8.00 i 11.00.

2. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tj. we wtorek, 15 sierpnia 2023 r. na pomoc dla Słowenii, której terytorium dwie trzecie znalazło się pod wodą w wyniku kataklizmu. W związku z tym po Mszach św. zbiórka do puszek.

3. W środę i piątek Msza św. o godz. 8.00.

4. W czwartek i sobotę Msza św. o godz. 18.30.

5. W niedzielę Msza św. o godz. 8.00 i 11.00.

6. W poniedziałek podczas odpustu parafialnego zostanie poświęcony nowy feretron ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego ufundowany przez Zespół Śpiewaczy Jutrzenka. Bóg zapłać za dar serca a Pani za uszycie.

7. Bóg zapłać parafianom i przedstawicielom szkoły – nauczycielom za prace przy obelisku, a wszystkim za prace w kościele i wokół niego oraz za podejmowanie prac przy rusztowaniu w kościele, Panu za wypożyczenie rusztowania a Panom elektrykom za prace elektryczne.

8. W poniedziałek podczas Odpustu Parafialnego różaniec prosi się by poprowadziła Róża Różańcowa św. Maksymiliana Marii Kolbego P. Jana Gierlasińskiego, we wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Róża Mt. Bożej Fatimskiej P. Zajdel Marii a w niedzielę róża św. Jana Pawła II P. Ruszel Kazimiery.

9. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby: Dorian Mikos zam. Krosno i Monika Witka zam. Krosno zapowiedź II.

10. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynie grupie sprzątającej. W tym tygodniu o naszą świątynię i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

11. W tym tygodniu została ustawiona nowa ambonka a wcześniej stały ołtarz. Całkowity koszt granitowego ołtarza i ambonki wyniósł 23 600.

12. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.