Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

XIX Niedziela Zwykła 09 VIII 2020 r.

1. W najbliższym tygodniu, porządek Mszy świętych w naszej parafii wygląda następująco:

- w poniedziałek i środę o godz. 19.00a we wtorek i czwartek o godz. 7.30rano.

- w piątek w święto św. Maksymiliana Marii Kolbe – Odpust parafialny – o godz. 9.00i 18.00.

- w sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP2 Msze św. o godz.8.00i o godz. 10.30.

- w niedzielę2 Msze św. o godz.8.00i o godz. 10.30.

           

            2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- w poniedziałek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek św. Klary, męczennicy, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbe – Odpust parafialny, w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny.

            3.Zachęca się do skorzystania ze spowiedzi przed Odpustem parafialnym przez cały tydzień około pół godziny przed Mszą św.

 

            4. W sobotę  w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny:

- na obu Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów,

- na Mszę św. o godz. 10.30 przynosimy tzw. plony - wieńce, by podziękować Panu Bogu przez ręce Matki Bożej za zebrany tegoroczny chleb i zebrane plony ziemi,

- po Mszy św. udamy się pod nasz obelisk przed Kościół aby tam pomodlić się za tych którzy oddali życie za obronę naszej Ojczyzny, szczególnie dziękując Panu Bogu i Matce Najświętszej za „Cud nad Wisłą” i zwycięstwo w jego 100 – lecie.

- proszę, by wówczas kwiaty złożyło sołectwo Kopytowa i Podniebyle natomiast pozostałe delegacje organizacji naszej parafii według uznania znicze.

            Proszę również by zapisywać te delegacje w zakrystii, aby je było odczytać według obecności.

 

            5. W najbliższy piątek w dzień odpustu parafialnego przed Mszą św o godz. 18.00 proszę, aby Różaniecpoprowadziła Róża Różańcowa świętego Maksymiliana Marii Kolbe, Pana Jana Gierlasińskiego, w sobotę przed Mszą św. o godz. 10.30  Róża Różańcowa św. Łucji Pani Zofii Krzysika w niedzielę przed Mszą św. o godz. 10.30 Róża Różańcowa Matki Bożej Różańcowej Pani Witka Teresy.

            Proszę o modlitwę w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca  w intencji naszej Ojczyzny i parafii.

            Bóg zapłać za złożoną ofiarę na zakup tabernakulum, Róży Różańcowej pw. świętej Królowej Jadwigi Pani Borys Kazimiery, Róży pw. Matki Bożej Fatimskiej Pani Zajdel Marii, Róży świętego Wojciecha Pana Fryderyka Buczyńskiego iRóży świętej Faustyny Pani Aleksandry Buczyńskiej.       

           

            6.Bóg zapłać wszystkim dziesiętnikom za trud a ofiarodawcom za dar serca. Listy na miesiąc sierpień można odebrać z zakrystii. Kwota zebrana w miesiącu lipcu wynosi…

 

             7. W związek małżeński mają zamiar wstąpić następujące osoby:

1). Kosiek Marcin Przemysław syn Janusza i Marii Ewy Skrzęta, zamieszkały Kopytowa i Borek Angelika córka Mariusza i Moniki Karkula, zamieszkała Jedlicze. Zapowiedź III.

            8 . Arcybiskup Stanisław Gądeckizwraca się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Prosi o modlitwę za żywe i zmarłe ofiary tragedii oraz o ofiary do puszekw najbliższą niedzielę,  które za pośrednictwem Caritas Polska, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

            9Bóg zapłać Panu za opylenie randapem kostki i obejścia wokół kościoła. Bóg zapłać Panu za wyczyszczenie posadzki w przedsionku kościoła.

 

            10. Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom i organizacjom naszej parafii za poparcie naszej prośby i pisma, które wystosowaliśmy do władz gminnych i powiatowych prosząc o zajęcie się i naprawę uszkodzonej skarpy, która grozi zawaleniem, zniszczeniem pochylającego się płotu a przede wszystkim zagraża bezpieczeństwu i życiu osób idących chodnikiem. Bóg zapłać Pani Radnej i Panu Sołtysowi wsi Kopytowa za to, mogliśmy we trójkę, jako przedstawiciele wioski i parafii, osobiście dostarczyć pismo i naszą prośbę do władz gminnych i powiatowych. Obiecano nam naprawę skarpy w tym roku.

 

            11. Bóg zapłać Panom za układanie granitu w kościele w prezbiterium. W prezbiterium mamy 3 niższe stopnie, nie jak dotychczas 2 wyższe, by było wygodniej chodzić a prezbiterium zostało nieco podniesione wyżej. Dokończenie  tych prac w postaci dołożenia cokolików, zafugowania i zaimpregnowania posadzki na całym kościele planowane jest na wrzesień. Całkowity koszt ostatnich prac i ułożenia granitu w prezbiterium wyniósł tylko 1120 zł a to za sprawą anonimowego sponsora, który zasponsorował nam te prace i dokupienie brakującego granitu do prezbiterium. Bóg zapłać za dar serca.

           

            12.Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

 

            13. Intencje Mszalne:

 

            14. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.