17 - 23. VIII. 2020 R. 20 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

1. W najbliższym tygodniu, porządek Mszy świętych w naszej parafii wygląda następująco:

- w niedzielę2 Msze św. o godz.8.00i o godz. 10.30.

- wdni powszednieMsze święte: we wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 7.30

a w pozostałedni ogodz. 19.00

- w poniedziałek św. Jacka prezbitera, prezbitera, w czwartek św. Bernarda opata i doktora Kościoła, w piątek św. Piusa X, papieża, w sobotę NMP Królowej.

3. W najbliższą niedzielę Różaniec proszę by poprowadziła Róża Różańcowa Królowej Pokoju, Pani Wasłowicz Zofii. Proszę o modlitwę w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca  w intencji naszej Ojczyzny i parafii. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na zakup tabernakulum, Róży Różańcowej pw. Królowej Wszystkich Świętych Pani Barbary Dziadosz oraz Róży Różańcowej Matki Bożej Królowej Pokoju Pani Hac Marii.

4.Dziś na prośbę ks. arbpa Stanisława Gądeckiego przeżywamy Dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Kościół przez osobę ks. arcybiskupa prosi o modlitwę za żywe i zmarłe ofiary tragedii oraz o ofiary do puszekdzisiaj po Mszach świętych,  które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

5. Ogłoszenie dla młodzieży, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania 30 VIII 2020 r.

Jutro w poniedziałek, zapraszam młodzież na Mszę św. a po niej na egzamin przed sakramentem bierzmowania przed ks. wicedziekanem z głównych prawd wiary oraz z tzw. Małego Katechizmu ( pacierz, 6 prawd wiary, 5 przykazań kościelnych itd.). Proszę przynieść jeśli ktoś tego nie uczynił akt chrztu spoza parafii czy życiorys świętego patrona z bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6Również w środę po Mszy św. wieczornej zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania 30 VIII 2020 r. oraz ich rodziców.

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej oraz obchodów 100 – lecia Cudu nad Wisłą. Bóg zapłać.

8.Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

10. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.