14 - 20. IX. 2020 R. 24 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00 10.00i 11.30.

W dni powszednie o godz. 18.00poza sobotą, kiedy Msza św. o godz. 7.30 rano.

- w poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w miarę możliwości przyjdźmy na Eucharystię uczcić krzyż Chrystusa na którym dokonało się nasze zbawienie i udekorujmy, zadbajmy o nasze krzyże w przydomowych ogródkach czy przy drodze,

- we wtorek Najświętszej Maryji Panny Bolesnej,

- w środę świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa,

- w piątek święto świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, dzieci i młodzieży– zapraszamy dzieci i młodzież  i w miarę możliwości dorosłych do modlitwy przez wstawiennictwo tego świętego patrona.

Klasy VI, VII i VIII zapraszamy więc w piątek na Eucharystię ku czci świętego Stanisława oraz na wspólną modlitwę i spotkanie w ramach formacji przygotowującej do sakramentu bierzmowania. W tym tygodniu Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców (tzw. Suche Dni Jesienne)

3. W najbliższąniedzielę Różaniecproszę bypoprowadziła Róża Różańcowa pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe, Pana Jana Gierlasińskiego. Proszę o modlitwę w rodzinach choćby 10 - tkiem różańca  w intencji naszej Ojczyzny i parafii, szczególnie tych którzy odeszli od Boga, zaniedbują niedzielną Eucharystię, za chorych i cierpiących.

4.Za tydzieńtaca na Archidiecezjalne Radio Fara.

5. Ogłoszenie Pana sołtysa wsi Kopytowa: Zawiadamia się mieszkańców wsi Kopytowa, że III rata podatku będzie zbierana w dniu 15 września 2020 roku (tj. wtorek) od godz. 10.00 do 16.00 w Sali Domu Ludowego i od godz. 17.00 do godz. 18.00 w Sali Kółka Rolniczego na Stanowiskach.

5. Dziś błogosławieństwo ziarna siewnego po wszystkich Mszach świętych.

6.Niektóre ustalenia  Rady Parafialnej.

- nie będziemy zatrudniać w naszej parafii ekipy czy firmy sprzątającej tak jak niektórzy proponowali i opodatkowywać na ten cel parafian ale sami naszą świątynię.

- kto nie może troszczyć się o świątynię prosi kogoś o zastępstwo (poza osobami chorymi, starszymi, samotnymi)

- ponieważ pęka w dwóch miejscach fundament dzwonnicy zamówiona została firma aby zabezpieczyć i naprawić pęknięcia jeszcze przed zimą.

- zamówiona też została firma, która zgodziła się na naprawę i malowanie dachu na plebanii, gdyż przecieka do tego stopnia że zamakają sufity.

7. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się…

8.Proszę odebrać listy na miesiąc wrzesień.

10. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.