Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

12. – 18. X. 2020 R. 28 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

 

            1. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W dni powszednie o godz. 17.00

           

            2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek błogosławionego Honorata Koźmińskiego prezbitera, w czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek św. Jadwigi Śląskiej i rocznica święceń biskupich ks. arbpa Józefa Michalika- modlimy się w jego intencji, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

            3.  Za tydzień niedziela misyjna, która rozpoczynaTydzień Misyjny a taca na potrzeby misji oraz z racji wspomnieniaśw. Łukasza Ewangelistymodlimy sięza służbę zdrowia.

 

            4. Dziś Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia jako żywy pomnik św. Jana Pawła II, która pomaga dzieciom i młodzieży z racji Dnia Papieskiego.

 

            5. Za tydzień w naszej świątyni miało odbyć się gminne uroczystości 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II. Ze względu na pandemię i ograniczenia z nią związane decyzją Gminy uroczystości przenosimy na bliżej nieokreślony późniejszy termin.

 

            6. Dziś odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryji Pani Różańcowej na sumie. Suma po nabożeństwie Różańcowym które rozpoczyna się o godzinie 11. 30.  Oczywiście Msze św. o godz. 8.00 i 10.00 będą odprawiane ale tak jak to zostało ogłaszane, uroczysta Msza św. z kazaniem odpustowym tylko o godz. 11. 30.

 

            7. Trwa miesiąc październik. Zachęca się dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i całe rodziny do tej pięknej i skutecznej modlitwy jaką jest modlitwa różańcowa a o którą prosi wiele razy Maryja w swych objawieniach.

            Za odmówienie Różańca w kościele, w kaplicy, rodzinie, czy innej wspólnocie można zyskać odpust zupełnypod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia święta i odmówienie w intencjach Ojca świętego Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.

            Nabożeństwo Różańcowe w każdą niedzielę o godz. 11.30 a po nim Msza św.

 

            8. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

 

            9. Intencje Mszalne:

 

            10. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

 

            11. Podziękowanie za Odpust:

            Apostołowie proszą Pana Jezusa w Ewangelii aby przymnożył im wiary, aby umocnił ich wiarę. Każdy Odpust parafialny jest ku temu dla nas okazją. My dziękujemy Maryji za Jej Opiekę ale i prosimy Chrystusa by umacniał naszą wiarę przez pośrednictwo swej Matki Maryji Królowej Różańca Świętego.         Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę za siebie wspólnie, wszystkim parafianom i gościom, ministrantom i scholii Panu Organiście, Paniom w kuchni, oraz tym którzy bezinteresownie dzielili się darem serca do kuchni tzn. ciastem i nie tylko i pomocą. Szczególne podziękowania dla ks. Jana Szmyd za przyjęcie zaproszenia do wspólnej modlitwy za nas i z nami i wygłoszone Słowo Boże. Niech wszystkim Pan Bóg za wszelkie dobro wynagrodzi przez ręce naszej patronki NMP Różancowej. 

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.