12. – 18. X. 2020 R. 28 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W dni powszednie o godz. 17.00

- we wtorek błogosławionego Honorata Koźmińskiego prezbitera, w czwartek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek św. Jadwigi Śląskiej i rocznica święceń biskupich ks. arbpa Józefa Michalika- modlimy się w jego intencji, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

3.  Za tydzień niedziela misyjna, która rozpoczynaTydzień Misyjny a taca na potrzeby misji oraz z racji wspomnieniaśw. Łukasza Ewangelistymodlimy sięza służbę zdrowia.

4. Dziś Dzień Papieski, zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia jako żywy pomnik św. Jana Pawła II, która pomaga dzieciom i młodzieży z racji Dnia Papieskiego.

5. Za tydzień w naszej świątyni miało odbyć się gminne uroczystości 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II. Ze względu na pandemię i ograniczenia z nią związane decyzją Gminy uroczystości przenosimy na bliżej nieokreślony późniejszy termin.

6. Dziś odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryji Pani Różańcowej na sumie. Suma po nabożeństwie Różańcowym które rozpoczyna się o godzinie 11. 30.  Oczywiście Msze św. o godz. 8.00 i 10.00 będą odprawiane ale tak jak to zostało ogłaszane, uroczysta Msza św. z kazaniem odpustowym tylko o godz. 11. 30.

7. Trwa miesiąc październik. Zachęca się dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i całe rodziny do tej pięknej i skutecznej modlitwy jaką jest modlitwa różańcowa a o którą prosi wiele razy Maryja w swych objawieniach.

Za odmówienie Różańca w kościele, w kaplicy, rodzinie, czy innej wspólnocie można zyskać odpust zupełnypod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia święta i odmówienie w intencjach Ojca świętego Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.

Nabożeństwo Różańcowe w każdą niedzielę o godz. 11.30 a po nim Msza św.

8. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

10. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

11. Podziękowanie za Odpust:

Apostołowie proszą Pana Jezusa w Ewangelii aby przymnożył im wiary, aby umocnił ich wiarę. Każdy Odpust parafialny jest ku temu dla nas okazją. My dziękujemy Maryji za Jej Opiekę ale i prosimy Chrystusa by umacniał naszą wiarę przez pośrednictwo swej Matki Maryji Królowej Różańca Świętego.         Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę za siebie wspólnie, wszystkim parafianom i gościom, ministrantom i scholii Panu Organiście, Paniom w kuchni, oraz tym którzy bezinteresownie dzielili się darem serca do kuchni tzn. ciastem i nie tylko i pomocą. Szczególne podziękowania dla ks. Jana Szmyd za przyjęcie zaproszenia do wspólnej modlitwy za nas i z nami i wygłoszone Słowo Boże. Niech wszystkim Pan Bóg za wszelkie dobro wynagrodzi przez ręce naszej patronki NMP Różancowej.