Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

19. – 25. X. 2020 R. 28 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

 

            1. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W dni powszednie o godz. 17.00 z wyjątkiem poniedziałku kiedy ze względu na pogrzeb w Pstrągowej Msza św. będzie o godz. 8.00.

           

            2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

- we wtorek św. Jana Kantego, prezbitera, w czwartek św. Jana Pawła II, papieża, w sobotę błogosławionego Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera.

 

            3.  Dziś niedziela misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny a taca na potrzeby misji oraz z racji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty modlimy się za służbę zdrowia.

 

            4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Zadbajmy o groby naszych zmarłych na cmentarzu. Prosimy zabierać ze sobą śmieci i nie pozostawiać ich na cmentarzu.

 

            5. Trwa miesiąc październik. Zachęca się dzieci, młodzież, rodziców, dziadków i całe rodziny do tej pięknej i skutecznej modlitwy jaką jest modlitwa różańcowa a o którą prosi wiele razy Maryja w swych objawieniach.

            Za odmówienie Różańca w kościele, w kaplicy, rodzinie, czy innej wspólnocie można zyskać odpust zupełnypod zwykłymi warunkami: spowiedź, Komunia święta i odmówienie w intencjach Ojca świętego Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo.

            Nabożeństwo Różańcowe w każdą niedzielę o godz. 11.30 a po nim Msza św.

 

            6. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

 

            7. Intencje Mszalne:

 

            8. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

 

            9. Jak wiemy 15 października o 22.15 odszedł od nas ks. kanonik Władysław Stanek.                    17 października tj. w sobotę o godz. 11.00 została za niego w naszym kościele parafialnym odprawiona Msza św. po czym jego ciało zostało w eksporcie przewiezione do kaplicy w jego rodzinnej miejscowości do Pstrągowej.

            19 października to jest w poniedziałek o godz. 12.00 w Pstrągowej, zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa a jego ciało spocznie w rodzinnym grobowcu w tejże miejscowości. Zapraszamy wszystkich w miarę możliwości do uczestniczenia w uroczystościach pogrzebowych w Pstrągowej, modląc się o szczęcie wieczne dla naszego zmarłego proboszcza.

            Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w pożegnalnej i dziękczynnej za jego osobę i posługę kapłańską Mszy św. w Kopytowej a OSP Kopytowa i Pani radnej za eskortowanie trumny z ciałem śp. Ks. kanonika do kaplicy cmentarnej do Pstrągowej.

Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 

 

 

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.