2. – 8. XI. 2020 R. 31 TYDZIEŃ ZWYKŁY. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

1. Mając na uwadze sytuacje pandemiczną, oraz ograniczenia co do ilości uczestniczących we Mszy św. oraz aby umożliwić jak największej liczbie parafian uczestnictwa w Eucharystii i korzystania z daru zbawienia które się podczas niej za nas dokonuje, zostają dodane Msze św. I tak:

- W Dzień Zaduszny, w poniedziałek Msze święte o godz. 16.00. 17.00 (recytowane) i 18.00.

- Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 9.00, 10.00 (recytowane)i 11.30.

- W dni powszednie Msza św. o godz. 17.00.

- Około godz. 18.00a więc po „Wypominkach” Msze św w int św. pamięci ks. Kanonika Władysława Stanek (poza poniedziałkiem a więc Dniem Zadusznym)

w poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w środę św. Karola Boromeusza, bpa.

3.Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych ale ze względu na zakaz organizowania procesji na cmentarz po Mszy św. o godz. 11.30, pomodlimy się za naszych zmarłych pięcioma stacjami w kościele, tak jak na cmentarzu.

Zapowiadane poświęcenie grobównaszych zmarłych nastąpi w późniejszym terminie.

Nie odbędzie się również zapowiadana kwesta do puszek przy bramie cmentarnej przeznaczona na nasz cmentarz.

4. Dziś zmian tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30

5.W listopadzie po Mszy św. modlimy się tzw. wypominkami. Na kartkach wypominkowych wypisujemy imiona naszych zmarłych kt. będą one odczytywane kilkakrotnie w miesiącu listopadzie a modlitwą codziennie obejmować będziemy wszystkich zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych.

6. Dziś składka na potrzeby archidiecezji.

7. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św. a w czwartek i piątek godzinę przed Mszą św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

Prosi się by dzieci i młodzież korzystały z sakramentu pokuty w inne dni nie tylko w I piątek.

8. Kandydaci do sakramentu bierzmowania nie mają obowiązkowego spotkania w ramach I Piątku w listopadzie ale modlitwę i obecność w kościele młodzieży, zostawia się jej i jej rodzicom według sumienia.

9Ze względu na sytuację pandemiczną oraz bezpieczeństwo naszych chorych parafian w tym miesiącu z racji I Piątku nie będzie nawiedzać się chorych z posługą sakramentalną (chyba że ktoś indywidualnie poprosi mając pewność że nie ma objawów grypy czy Covida).

10. Trwają prace przy kościele i na cmentarzu. Bóg zapłać wszystkim parafianom za zrozumienie i zaangażowanie. Bóg zapłać za:

- gratisowy transport dokupionego kamienia z kopalni. Koszt dokupionego kamienia wyniósł 1 tyś zł.

- gratisowe odczyszczenie i pomalowanie krzyża na cmentarzu,

- obłożenie krzyża na cmentarzu granitem i wyłożenie kostki wokół krzyża. Koszt robocizny i materiałów wyniósł 800 zł.

- zamontowanie barierki przy kościele. Koszt chromoniklowej barierki przy kościele uzyskaliśmy dzięki dotacji 5 tysięcy zł. o którą prosiliśmy i otrzymaliśmy od państwa polskiego. Koszt barierki wyniósł 5 tyś. zł.

11. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

13. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.