Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

9. – 15. XI. 2020 R. 32 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

 

            1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- Msze św. w niedzielę o godz. 8.00,9.00,10.00 (recytowane)i 11.30.

 

- W rocznicę odzyskania niepodległości 11. XI.o godz. 8.00,9.00,10.00,Msza sw. pogrzebowa o godz. 12.00.

 

- Przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 i „Wypominkach” Msze św w int św. pamięci ks. Kanonika Władysława Stanek(poza środą czyli 11. XI).

           

            2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

w poniedziałek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w środę św. Marcina z Tours, biskupa, w czwartek świętego Jozafata, biskupa i męczennika, w piątek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

            3.  Różaniec w najbliższą Niedzielę proszę by poprowadziła Róża P. Sysoł Wioletty pw. Matki Kościoła.

 

            4.W listopadzie po Mszy św. modlimy się tzw. wypominkami. Na kartkach wypominkowych wypisujemy imiona naszych zmarłych kt. będą odczytywane kilkakrotnie w miesiącu listopadzie a modlitwą codziennie obejmować będziemy wszystkich zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych.

 

            5. 11. XI. ze względu na ograniczenia pandemiczne nie będziemy udawać się pod obelisk upamiętniający tych z naszych parafian, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny, ale pomodlimy się w ich intencji w naszej świątyni. Wieniec złożą wcześniej bez asysty w naszym imieniu sołtysowie Kopytowej i Podniebyla.

           

            6. Codziennie od poniedziałku do soboty (poza 11 listopada tj. środą) pół godz. przed Mszą św.Wystawienie N. S. i modlitwa o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie, o ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich chorych i cierpiących, w intencji wszystkich służb medycznych, mundurowych oraz wolontariuszy, którzy z heroicznym poświęceniem posługują chorym i cierpiącym.

 

            7. Bóg zapłać parafianom za dar serca na inwestycje podejmowane w naszej parafii a dziesiętnikom za trud zbierania ofiar. W tym miesiącu zebrano…

           

            Proszę o odebranie list w zakrystii a formę zbierania ofiar i decyzja o tej inicjatywie pozostaje w gestii dziesiętników i parafian i ze względu na pandemię proponuje się zbieranie ofiar w tym miesiącu na zasadzie obecnej, tzn. „Motyla” albo innej według uznania.

 

            8. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

 

            9. Intencje Mszalne:

 

            10. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

 

 

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.