Parafia Kopytowa

pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe i Matki Bożej Różańcowej

Parafia Kopytowa Ogłoszenia

16. – 22. XI. 2020 R. 32 TYDZIEŃ ZWYKŁY.

 

            1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- Msze św. w niedzielę o godz. 8.00,9.00,10.00 (recytowane)i 11.30.

 

- Przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 „Wypominki za naszych zmarłych” a po nich     Msza św w int św. pamięci ks. Kanonika Władysława Stanek.

           

            2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

we wtorek wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej, papieża i doktora Kościoła, w środę błogosławionej Karoliny Kózkównej dziewicy i męczennicy, w piątek świętego Rafała Kalinowskiego, prezbitera, w sobotę wspomnienie Ofiarowania NMP

            3.  Różaniec w najbliższą Niedzielę w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i parafii, prosi się by poprowadziła Róża pw. świętej Królowej Jadwigi Pani Borys Kazimiery.

 

            4.W listopadzie po Mszy św. modlimy się tzw. wypominkami. Na kartkach wypominkowych wypisujemy imiona naszych zmarłych kt. będą odczytywane kilkakrotnie w miesiącu listopadzie a modlitwą codziennie obejmować będziemy wszystkich zmarłych wyczytanych oraz naszych parafian.

 

            5. Dziś taca przeznaczona na Emaus.

           

            6. Codziennie od poniedziałku do soboty pół godz. przed Mszą św.Wystawienie N. S. i modlitwa o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie, o ustanie pandemii i zdrowie dla wszystkich chorych i cierpiących, w intencji wszystkich służb medycznych, mundurowych oraz wolontariuszy, oraz w intencji naszej parafii.

 

            7. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

           

            8. Bóg zapłać wszystkim parafianom:

- za złożenie wieńca pod obeliskiem sołtysom wsi Kopytowa i Podniebyle oraz modlitwę za poległych w obronie Ojczyzny, szczególnie z naszej parafii,

- za wszelkie prace Paniom i Panom w ogrodzie i wokół kościoła,

- za zawieszenie flag narodowych i papieskich zarówno przy kościele jak i na wiosce i tym, którzy modlili się 11 XI za naszą Ojczyznę w tym trudnym czasie kłótni i nieporozumień nabożeństwem w Kościele oraz tym, którzy w dni powszednie  codziennie  pół godziny przed Mszą św. od godz. 16.30 przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem modlą się za naszą Ojczyznę, kościół i parafię.

- za bezinteresowny zakup kwiatów rodzinie z naszej parafii do kościoła przed ołtarz.

 

            9.Jak co roku Caritas rozprowadza i zachęca do nabycia świec na stół wigilijny – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Minimalna ofiara 6 zł za jedną świecę.

 

            10. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

 

            11. Intencje Mszalne:

 

            12. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.

 

Msze Święte w niedziele i święta:

8:00

11:00

16:00

W dni powszednie:

17:00 (Jesień - Zima)

18:00 (Wiosna - Lato)

Kancelaria Parafialna:

Czynna we wtorki i czwartki godzinę przed mszą świętą.

W ważnych sprawach indywidualnie.