• I – 3 XII 2023 r. XXXIV tydzień o. zwykłego. Niedziela Chrystusa Króla.

- codziennie Msza św. o godz. 17. 00, a w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00.

2.  Dziś Uroczystość Chrystusa Króla, ostatnia niedziela roku liturgicznego która jest świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Szczególnie polecajmy Jezusowi Królowi nasz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Módlmy się za wszystkich  członków. Zachęcamy, aby zapisywali się nowi członkowie, którzy chcą raz w miesiącu spotkać się, rozważyć Słowo Boże i podejmować tematy naszego życia     i wiary.

3. 29 listopada w ostatnią środę miesiąca, 25 minut przed Mszą św. modlić się będziemy w ramach Apostolstwa Dobrej Śmierci, Różańcem 7 boleści Matki Bożej w intencjach: wszystkich, którzy są daleko od Boga, umierających i dusze w czyśćcu cierpiące a zwłaszcza za członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, o dobre, godne życie, szczęśliwą śmierć i zbawienie wieczne. Zapraszamy wszystkich. Tak będzie od tej środy każdego miesiąca. Pierwsza środa poświęcona jest czci przeczystego serca św. Józefa i jego czcicielom a ostatnia środa miesiąca św. Józefowi i Matce Bożej – patronom dobrej śmierci.

4. Msze św. roratnie w każdy dzień powszedni o godz. 17. 00. Zapraszamy na Msze św. roratnie wszystkich parafian kto tylko może a szczególnie dzieci I komunijne i z z lampionami w poniedziałki, środy i piątki, oraz kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania kl. VI, VII i VIII, by przeżywać                z Maryją czas radosnego oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. Podczas Rorat towarzyszył nam będzie święty Franciszek w słuchowisku i słowie księdza. Dzieci, które będą uczestniczyły w roratach prosimy by przynosiły ze sobą lampiony a po Mszy św. roratniej otrzymają plansze i naklejki. Rozpoczęcie rorat w piątek.

5. Za tydzień składka na WSD.

6. Dziś za wystawienie Najświętszego Sakramentu i publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu ( O Jezu Najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego...), można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7.  Spowiedź z racji I piątku w piątek od godz. 16. 00  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 17. 00. W piątek po godz. 12. 00.  nawiedzenie chorych z posługa sakramentalną.

8. Spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. kl. VI, VII i VII w piątek.

9. W I sobotę Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca od godziny 16. 10.

10. Akcja Katolicka jak co roku zaprasza dzieci pierwszokomunijne na Konkurs Szopek. Szopki przynosimy     do zakrystii bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia.

11. W niedzielę różaniec prosimy o poprowadzenie Różę Różańcową pw. Mt. B. Różańcowej P. Teresy Witka.

12. Z okazji 50 lat istnienia naszej parafii podejmujemy modlitwę wypominkową za wszystkich naszych zmarłych parafian zapisanych w naszej parafialnej księdze zmarłych a prowadzonej w kancelarii parafialnej od lutego 1972 roku. W związku z tym w ostatnie dni listopada od poniedziałku do czwartku modlić się i wyczytywać będziemy imiona i nazwiska wszystkich zmarłych parafian zapisanych w naszej parafialnej księdze zmarłych po Mszy św. o godz. 17. 00. I tak zmarli i pochowani parafianie w latach 1972 do 1990 w poniedziałek. We wtorek zmarli w latach 1991 do 2000. W środę zmarli od 2001 do 2010 a w czwartek od 2011 do końca 2023 roku. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych parafian a szczególnie rodziny tych zmarłych.

13. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o naszą świątynie i wokół niej.  W tym tygodniu o naszą świątynię i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

14. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.