4 – 10 I 2023 r. I tydzień adwentu

- codziennie Msza św. o godz. 17. 00,

- w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 XII Msze św. o godz. 7. 00 o godz. 17. 00,

- a w niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00.

2.  Dziś składka na WSD. Za tydzień składka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

3. W środę pierwsza środa miesiąca poświęcona jest św. Józefowi patronowi dobrej śmierci. Zapraszamy              na nabożeństwo ku czci tego wielkiego patrona ok. pół godziny przed Mszą św.

4. W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Jego adoracja oraz modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II  od godz. 16. 00 do godziny 17. 00.

5.  W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Godzina Łaski od godz. 12. 00 do godziny 13. 00.

6. Bóg zapłać za wykonanie dekoracji adwentowej w kościele i przed kościołem. Msze św. roratnie w każdy dzień powszedni o godz. 17. 00. Zapraszamy na Msze św. roratnie wszystkich parafian kto tylko może                         a szczególnie dzieci i dzieci I komunijne w poniedziałki, środy i piątki, oraz kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania kl. VI, VII i VIII, by przeżywać z Maryją czas radosnego oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. Podczas Rorat towarzyszył nam będzie święty Franciszek w swoim słuchowisku     i słowie księdza. Dzieci, które będą uczestniczyły w roratach prosimy by przynosiły ze sobą lampiony a po Mszy św. roratniej otrzymają plansze i naklejki.

7. Przypominamy że Akcja Katolicka jak co roku zaprasza dzieci pierwszokomunijne na Konkurs Szopek. Szopki przynosimy do zakrystii bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia.

8. W środę zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

9.  W czwartek zapraszam na potkanie Akcję Katolicką.

10. W zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” których minimalna ofiara wynosi 10 zł. Można tez nabyć kalendarz błogosławionej rodziny Ulmów na 2024 rok w cenie 10 zł oraz album o błogosławionej rodzinie Ulmów w cenie 50 zł.

11. W niedzielę różaniec prosimy o poprowadzenie Różę Różańcową pw. Królowej Pokoju P. Zofii Wasłowicz.

12. Po uzgodnieniu z panami kościelnym i organistą opłatki na stół wigilijny będą rozprowadzane następująco:

Pan organista który powrócił do nas od połowy października, zdecydował, ze w tym roku nie będzie roznosił opłatków i prosimy aby je rozprowadzili dziesiętnicy. Pan organista zrzeka się też z tego tytułu wynagrodzenia  z ofiar za opłatki na rzecz parafii. Pozostała część ofiar zostanie przekazana byłej Pani organistce za jej posługę organisty. Prosimy aby dziesiętnicy rozprowadzali poświęcone opłatki począwszy od Stanowisk za rzeką (od P. Wasłowicz) do Podgóry (u. Państwa Dubis) oraz Podlas, Granice i Podniebyle.

Pan kościelny będzie osobiście rozprowadzał opłatki począwszy od godziny 9.00 w najbliższą sobotę                 a w następne dni popołudniami począwszy od Hajdasza poprzez ulicę Zręcką w stronę kościoła i powyżej i będzie to wynagrodzenie za jego całoroczną pracę na rzecz parafii.

13. W miesiącu listopadzie zebrano kwotę …………… zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i dziesiętnikom.

14. Bóg zapłać grupie sprzątającej za troskę o świątynie i wokół niej, za odśnieżanie grupom sprzątającym.            W tym tygodniu o naszą świątynię i obejście wokół niej prosimy aby zatroszczyli się...

15. Jeśli chodzi o odśnieżanie wjazdu do kościoła to poprosiliśmy pana z ciągnikiem i pługiem ale prosimy też by grupa sprzątająca również zatroszczyła się o odśnieżanie w miarę możliwości gdy popada śnieg gdyż wszystkiego nie da się odśnieżyć ciągnikiem i pługiem. Oczywiście pan kościelny i ja też będziemy starali się odśnieżać w miarę możliwości i potrzeb.

16. Powyższe informacje znajdziemy również na internetowej stronie naszej parafii.

18. Strażacy OSP Kopytowa organizują wizytę świętego Mikołaja w domach dzieci w towarzystwie strażaków. Bliższe informacje u druhów z OSP Kopytowa.

19. Ogłoszenie Pana Kościelnego. Pan kościelny złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji którą będzie pełnił do końca grudnia. Gdyby ktoś chciał zgłosić się na jego miejsce zapraszamy do kancelarii.