7. – 13. XII. 2020 R. II TYDZIEŃ ADWENTU.

1. Msze św. w najbliższym tygodniu w naszej parafii odbywają się w następujących godzinach:

- Msze św.w niedzielę o godz. 8.00,9.00,10.00 (recytowane)i 11.30.

- Przez cały tydzień Msza św. o godz.17.00,

- We wtorek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze św. o godz.11.00, 17.00.

Po Mszy św. o godz.11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i tradycyjnie Godzina Miłosierdzia, Zapraszamy w miarę możliwości by pozostać na tym godzinnym czuwaniu przed Najświętszym Sakramentem razem z Maryją, która prosiła o tą modlitwę podczas objawienia we Włoszech i obiecała podczas tej modlitwy wiele nawróceń i wiele łask.

Na Mszy św. o godz.17.00 poświęcenie i rozdanie medalików Niepokalanej dzieciom klasy III Sz. P.

w poniedziałek wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryji Panny.

3.  Różaniec w najbliższą Niedzielę w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła i parafii, prosi się by poprowadziła Róża pw. św.  Łucji Pani Zofii Krzysik.

4. Codziennie od poniedziałku do soboty w dni powszednie przed Mszą św.Wystawienie N. S. i modlitwa o zgodę i pokój w naszej Ojczyźnie, o ustanie pandemii i zdrowie dla chorych i cierpiących, o głęboką wiarę w Eucharystię i powrót do Niej tych, którzy ją zaniedbują,oraz w intencji naszej parafii.

5. Dziś taca na WSD i puszka na pomoc Kościołom na Wschodzie oraz dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

6. Istnieje możliwość nabycia Kalendarzy rolników  w cenie 25 zł. Również jak co roku Caritas rozprowadza i zachęca do nabycia świec na stół wigilijny – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Minimalna ofiara 6 zł za jedną świecę.

7. W czasie Adwentu w poniedziałek, środę i piątek Roraty dla dzieci z kazaniem o Eucharystii.Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłychna pochylenie się nad treściami o Mszy św. by  lepiej zrozumieć, bardziej pokochać i docenić tajemnice Mszy św. i uczestnictwa w niej. Dzieci zapraszamy z lampionami.

8. Akcja Katolicka jak co roku zaprasza dzieci pierwszokomunijnena Konkurs Szopek. Szopki przynosimy do zakrystii bezpośrednio po Świętach Bożego Narodzenia a rozstrzygnięcie konkursu                6 stycznia 2021 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

9. Bóg zapłać Pani za ręczne wykonanie stroików na choinkę, wszystkim parafianom za podjęcie prac przy kościele, wokół kościoła i przy termoizolacji i rozpoczęciu układania kamienia w grocie Mt. Bożej. Bóg zapłać sponsorowi za krzewy wokół kościoła i już w części posadzenie ich. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdy przejaw życzliwości.

10. Bóg zapłać dziesiętnikom za trud zbierania ofiar a ofiarodawcom za dar serca na rzecz prac podejmowanych przy kościele. Zebrana kwota w miesiącu listopadzie wynosi….

11. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię i obejście wokół niej. W najbliższym tygodniu  proszę by o kościół i jego obejście zatroszczyli się….

12. Powyższe informacje możemy znaleźć również na internetowej stronie naszej parafii.